Akcja marzenie. Tak strzelają Polacy na mistrzostwach świata! [WIDEO]

Trwają mistrzostwa świata w piłce nożnej sześcioosobowej. W inauguracyjnym dla siebie spotkaniu Polacy pokonali Słowenię 2:1. Przy pierwszej bramce zaprezentowali próbkę swoich technicznych umiejętności.

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Akcja Polaków w meczu ze Słowenią WP SportoweFakty / Akcja Polaków w meczu ze Słowenią
Piłkę nożną sześcioosobową można nazwać niczym innym, jak grą "szóstek", doskonale znaną choćby z osiedlowych orlików. Na boisku w trakcie gry przebywa po pięciu zawodników w polu z każdej drużyny plus bramkarze. Wymiary pola gry są oczywiście mniejsze od klasycznej odmiany futbolu, gdzie gra się 11 na 11.

W niemieckim Essen rozpoczęły się mistrzostwa świata w tej odmianie piłki nożnej. Biorą w nich udział Polacy, którzy w niedzielę pokonali Słowenię 2:1. Biało-Czerwoni zaimponowali zwłaszcza pierwszym trafieniem, które można na powtórkach oglądać bez końca!

W 32. minucie spotkania Polacy wykonywali rzut rożny. Piłka została posłana na drugą stronę boiska przed pole karne, a następnie odegrana do linii końcowej, gdzie nasz reprezentant zgrał ją do środka. Tam był Krzysztof Elsner, który wykończył akcję celnym strzałem do bramki. To wszystko Polacy wykonali zagrywając piłkę przy pierwszym kontakcie i utrzymując ją w powietrzu.

Akcja palce lizać. Nie dziwi radość, jaka wybuchła w polskiej ekipie po tym trafieniu. Można je obejrzeć poniżej (od 0:30).

ZOBACZ WIDEO Polacy wygrywają na MŚ!

Kolejny mecz na mistrzostwach Polacy rozegrają we wtorek. Ich przeciwnikiem będzie Urugwaj.

Zobacz także:
Czarne chmury nad Milikiem
Barcelona celebruje sukces "Lewego"

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×