Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Szybko się zaaklimatyzowałem - rozmowa z Sebastianem Ziajką, pomocnikiem Dolcanu Ząbki

Rocznego pobytu w Podbeskidziu Bielsko-Biała Sebastian Ziajka nie może zaliczyć do udanych, dlatego w te wakacje został wypożyczony do Dolcanu Ząbki. Wielu pomyślałoby, że to sportowa degradacja, ale wystarczy spojrzeć w tabelę, żeby zobaczyć, że oba zespoły dzieli 10. pozycji na korzyść... Dolcanu. W obecnych rozgrywkach Ziajka rozegrał 16. meczów w pierwszej jedenastce drużyny z Ząbek oraz zdobył jednego gola - w pucharowym spotkaniu przeciwko Koronie Kielce.
Jerzy Mitczuk
Jerzy Mitczuk

Jerzy Mitczuk: Jak pan oceni waszą grę w meczu z Górnikiem Łęczna?

Sebastian Ziajka: Zagraliśmy bardzo dobry mecz przede wszystkim pod względem taktycznym. Zachowaliśmy zimną krew. Stworzyliśmy na tyle dużo sytuacji podbramkowych, że spotkanie mogło się skończyć o wiele wyższym wynikiem. Jesteśmy z tej wygranej bardzo zadowoleni.

Po dobrych meczach z Górnikiem Zabrze i Koroną Kielce widać było w spotkaniu z zespołem z Łęcznej, że byliście bardzo pewni siebie.

- Na pewno takie mecze jak ten z Koroną czy wygrane przez nas spotkanie w Zabrzu z Górnikiem są budujące. Myślę, że dzięki dobrej grze w tych meczach morale całego zespołu poszło w górę, co pokazaliśmy w grze z Górnikiem Łęczna.

Trener Sasal mówił, że ostatnio zrodził się nowy plan na ten sezon. Mógłby pan uchylić rąbka tajemnicy?

- Niestety nie. To jest pytanie do trenera Sasala, jeżeli chodzi o temat nowego celu na ten rok. Ja nie skomentuję tego.

Można Marcina Sasala uznać za ojca waszego sukcesu w tej rundzie?

- Na pewno! W dużym stopniu przyczynił się do tego, że jesteśmy dobrze przygotowani do rozgrywek, zarówno pod względem taktycznym, jak i motorycznym oraz że osiągamy tak dobre wyniki.

Z czego wynika wasza dobra gra?

- Przede wszystkim kolektyw. Jesteśmy zgranym zespołem. Nie ma u nas takich indywidualności, jak w innych zespołach I ligi. Bardzo dobrze się rozumiemy i wykonujemy założenia taktyczne, mamy dobry zespół i to jest najważniejsze.

Gra pan już w Ząbkach dobre kilka miesięcy. Jak pan się tutaj czuje?

- Bardzo dobrze. Szybko się zaaklimatyzowałem, nie miałem z tym żadnych problemów. Koledzy z drużyny dobrze mnie przyjęli.

Mieszka pan w Ząbkach czy jak wielu piłkarzy w Warszawie?

- Mieszkam na miejscu w Ząbkach.

Kontuzja Tomasza Kułkiewicza sprawiła, że nie miał pan problemów z przebiciem się do wyjściowego składu. Czy łatwiej gra się panu bez rywalizacji na pańskiej pozycji?

- Dla zespołu lepiej byłoby, gdyby Tomek grał z nami. Przydałby się w paru meczach na pewno. Nie patrzę, czy zawodnik na mojej pozycji jest kontuzjowany czy nie. Jeżeli chodzi o rywalizację, to gdy jest ona zdrowa, to wszystko w porządku.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×