Nawet w Lidze Mistrzów. W tym elemencie trener Rakowa nie ma konkurencji w Europie

Raków Częstochowa w czwartek zacznie swoją przygodę w europejskich pucharach w fazie grupowej. Będzie to też debiut dla trenera Dawida Szwargi, który wyróżnił się w ciekawej statystyce. Opublikował ją Cezary Kawecki.

MM
Dawid Szwarga, trener Rakowa Częstochowa WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Dawid Szwarga, trener Rakowa Częstochowa
O co dokładnie chodzi? Okazuje się bowiem, że Dawid Szwarga to najmłodszy trener, który prowadzi drużynę w tegorocznych europejskich pucharach! Ta statystyka nie dotyczy jednak wyłącznie Ligi Europy, w której bierze udział Raków Częstochowa, lecz również pozostałe rozgrywki, czyli Ligę Mistrzów oraz Ligę Konferencji Europy.

Jak wyliczył Cezary Kawecki, który na platformie X (dawny Twitter) prowadzi konto poświęcone statystykom piłkarskim, Szwarga nie ma konkurencji jeżeli chodzi o wiek trenerski. Małe doświadczenie nie okazuje się jednak być dla niego przeszkodą w prowadzeniu mistrzów Polski.

ZOBACZ WIDEO Trener z epoki kamienia łupanego

Szwarga będąc asystentem Marka Papszuna bardzo wiele się nauczył. Zresztą tak wytrawny biznesmen, jakim jest Michał Świerczewski, nie powierzyłby swojego "dziecka" w ręce osoby niekompetentnej. No i przypomnieć należy, że to sam Papszun namaścił Szwargę na swojego następcę.

W sieci można znaleźć mowę motywacyjną trenera Rakowa przed pierwszym gwizdkiem w eliminacjach do Ligi Mistrzów w rewanżu z FC Kopenhagą. Mimo młodego wieku, szkoleniowiec drużyny z Częstochowy niczym "stary wyjadacz", z ogromną pasją i pewnością siebie kierował słowa do swoich piłkarzy.

W czwartek jego oraz jego zespół czeka pierwszy bardzo poważny sprawdzian. Raków zagra bowiem z Atalantą Bergamo na wyjeździe. Początek o 21.

Atalanta Bergamo
Raków Częstochowa
2:0 Zakończony

Relacja Live

Czytaj więcej:
Probierz dopiero co zaczął, a już pierwszy problem
Rywala Rakowa prowadzi "włoski Papszun"

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×