Siedem goli w meczu ekipy Cristiano Ronaldo. Seria podtrzymana

Siedem goli padło w meczu Al Nassr z Al Ahli. Ostatecznie Cristiano Ronaldo i spółka zwyciężyli 4:3, odnosząc piąte zwycięstwo z rzędu. Portugalczyk w tym spotkaniu zdobył dwie bramki i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców.

Jakub Fordon
radość Cristiano Ronaldo Getty Images / Francois Nel / Na zdjęciu: radość Cristiano Ronaldo
Po nieudanym początku rozgrywek w wykonaniu Al-Nassr nie ma już śladu. Dwie porażki w pierwszych meczach sprawiły, że piłkarze zapomnieli o wakacjach i wzięli się za rywalizację.

I teraz mogą pochwalić się serią pięciu zwycięstw z rzędu. Przypieczętowali ją za sprawą zwycięstwa z Al-Ahli SC 4:3. W szalonym spotkaniu ze sporą ilością bramek dał o sobie znać Cristiano Ronaldo, strzelec dwóch goli. Pozostałe zdobył natomiast Talisca.

17 minut wystarczyło do tego, żeby gospodarze wypracowali sobie dwubramkową przewagę. Najpierw bramkarza rywali już na początku pokonał Portugalczyk, a niecały kwadrans później wynik podwyższył Talisca.

Mimo że Franck Kessie zdobył bramkę kontaktową, to jeszcze przed przerwą do dwubramkowej przewagi wrócili miejscowi. Wszystko za sprawą Talisci, który w doliczonym czasie pierwszej odsłony sprawił, że jego zespół prowadził 3:1.

W drugiej odsłonie rywalizacji goście ponownie złapali kontakt, bo Riyad Mahrez wykorzystał rzut karny. Dwie minuty później Ronaldo zdobył dziewiątą bramkę w tegorocznym sezonie Saudi Pro League. A wynik meczu przypieczętował Feras Al Brikan, jednak trafienie w 87. minucie niewiele już zmieniło.

Al-Nassr - Al-Ahli SC 4:3 (3:1)
1:0 - Cristiano Ronaldo 4'
2:0 - Talisca 17'
2:1 - Franck Kessie 30'
3:1 - Talisca 45+6'
3:2 - Riyad Mahrez (k.) 50'
4:2 - Cristiano Ronaldo 52'
4:3 - Feras Al Brikan 87'