Sprawdź tabelę po meczu FC Barcelony

FC Barcelona przegrywała z Celtą Vigo 0:2, by wygrać 3:2. Mistrz Hiszpanii w osiem minut zdobył trzy bramki, a dwie z nich były autorstwa Roberta Lewandowskiego. Sprawdź, jak prezentuje się tabela po zwycięstwie Barcy.

Jakub Fordon
piłkarze FC Barcelony PAP/EPA / Toni Albir / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelony
Na papierze FC Barcelona była zdecydowanym faworytem spotkania z Celtą Vigo. W końcu goście mieli na swoim koncie jedynie cztery punkty i zajmowali 17. miejsce w tabeli La Liga.

Jednak po 19. minutach to przyjezdni prowadzili 1:0. I wynik ten utrzymywał się przez bardzo długi czas, bo zmienił się dopiero na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry. Wówczas jednak to Celta podwyższyła wynik.

Gdy wydawało się, że Barcę nikt i nic nie może uratować, Robert Lewandowski pokazał, że wciąż ma to coś. Jego bramki zdobyte w 81. i 86. minucie sprawiły, że mistrz Hiszpanii doprowadził do remisu. A chwilę później Joao Cancelo wyprowadził Dumę Katalonii na prowadzenie, które utrzymała do samego końca.

Za sprawą zwycięstwa 3:2 z Celtą Vigo Barcelona została liderem La Liga. Jednak decydujące słowo ma do powiedzenia Real Madryt, który swój mecz 6. kolejki rozegra w niedzielę. Jeżeli wygra, to zespół "Lewego" będzie na drugiej pozycji ze stratą dwóch punktów.