Skandaliczna decyzja UEFA. Polacy grożą bojkotem

We wtorek UEFA zadecydowała, że dopuści młodzieżowe reprezentacje Rosji do rywalizacji. "Nasze reprezentacje narodowe nie będą z nimi rywalizować. To jedyna słuszna decyzja." - napisał Cezary Kulesza.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Cezary Kulesza Newspix / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Cezary Kulesza.
Po napaści Rosjan na Ukrainę UEFA m.in. pod wpływem Polski, Szwecji i Czech zdecydowała się wykluczyć rosyjskie kluby i reprezentacje z międzynarodowych rozgrywek. Taki stan rzeczy obejmował również reprezentacje młodzieżowe. We wtorek organizacja zmieniła swoją decyzję i tłumaczyła się dość pokracznie.

"UEFA jest również świadoma, że ​​dzieci nie powinny być karane za czyny, za które odpowiedzialność ponoszą wyłącznie dorośli, i jest głęboko przekonana, że ​​piłka nożna nigdy nie powinna rezygnować z wysyłania przesłania pokoju i nadziei. Szczególnie bolesne jest to, że w wyniku utrzymującego się konfliktu pokolenie nieletnich zostaje pozbawione prawa do rywalizacji w międzynarodowej piłce nożnej" - napisano w oświadczeniu.

Dopuszczone do rywalizacji mają być jednak nie wszystkie reprezentacje młodzieżowe, lecz tylko drużyny chłopców i dziewczyn do lat 17. O tysiącach ukraińskich dzieci, które zginęły w skutek napaści Rosjan jakby zapomniano. Komitet wykonawczy UEFA zdał sobie jednak sprawę, że decyzja może być odbierana negatywnie. Zaznaczono więc, że kluby oraz pozostałe kadry będą zawieszone do zakończenia konfliktu w Ukrainie.

ZOBACZ WIDEO: Probierz musi wzniecić ogień walki

Na tę decyzję błyskawicznie zareagowali Polacy. Prezes PZPN Cezary Kuleszy zapowiedział bojkot ew. spotkań z Rosjanami.

"Z zaskoczeniem przyjąłem wczorajsze oświadczenie Komitetu Wykonawczego UEFA. Jeśli rosyjskie drużyny narodowe zostaną dopuszczone do rozgrywek nasze reprezentacje narodowe nie będą z nimi rywalizować. To jedyna słuszna decyzja." - napisał na portalu X Cezary Kulesza.

Warto podkreślić, że PZPN nie zareagował jako pierwszy. Już we wtorek wieczorem bojkot spotkań z Rosjanami zapowiedzieli Anglicy, a później dołączyli do nich Łotysze.

Czytaj więcej:
Morawiecki ogłosił oficjalną decyzję. Będzie wielka impreza w Polsce

Czy stanowisko Kuleszy i PZPN jest słuszne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×