Polacy mówią "nie". W Rosji zawrzało

Już sześć krajów, w tym Polska, zapowiedziało bojkot ewentualnych meczów z rosyjską kadrą U-17, co spotkało się z ostrą reakcją Dmitrija Swiszczewa. - Wszystkie te bojkoty to zwykłe frazesy - grzmiał deputowany w rozmowie dla sports.ru.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Po lewej: rosyjscy kibice (Mike Kireev/NurPhoto via Getty Images), po prawej: Cezary Kulesza (Mikolaj Barbanell/SOPA Images/LightRocket via Getty Images) Getty Images / Po lewej: rosyjscy kibice (Mike Kireev/NurPhoto via Getty Images), po prawej: Cezary Kulesza (Mikolaj Barbanell/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Jak już informowaliśmy wcześniej (---> TUTAJ), UEFA podjęła we wtorek decyzję, że dopuści do międzynarodowej rywalizacji młodzieżowe reprezentacje Rosji U-17, co spotkało się w piłkarskim środowisku z ogromnym oburzeniem.

"UEFA jest również świadoma, że ​​dzieci nie powinny być karane za czyny, za które odpowiedzialność ponoszą wyłącznie dorośli, i jest głęboko przekonana, że ​​piłka nożna nigdy nie powinna rezygnować z wysyłania przesłania pokoju i nadziei" - tłumaczyła się Unia Europejskich Związków Piłkarskich.

Anglia, Łotwa, Ukraina, Dania, Szwecja - i co najważniejsze - także Polska zapowiedziały bojkot ewentualnych spotkań ze Sborną. Głos w tej sprawie zabrał m.in. prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza.

"Z zaskoczeniem przyjąłem wczorajsze oświadczenie Komitetu Wykonawczego UEFA. Jeśli rosyjskie drużyny narodowe zostaną dopuszczone do rozgrywek nasze reprezentacje narodowe nie będą z nimi rywalizować. To jedyna słuszna decyzja" - napisał na platformie X (dawniej Twitter).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zobacz "Messiego" z... Uzbekistanu. Wow!

Na wieści o bojkocie zareagował w środę rosyjski deputowany Dmitrij Swiszczew. - Właściwie to są rzeczy, których można się spodziewać. Niech bojkotują - powiedział w rozmowie z portalem sports.ru.

- Jeśli ci się to nie podoba, idź pokonać Rosjan i udowodnij, że jesteś lepszy i mądrzejszy. Wszystkie te bojkoty to zwykłe frazesy. Będą grać, a jeśli tego nie zrobią, przegrają po prostu walkowerem i tyle - kontynuował Swiszczew.

Swojego rozżalenia nie krył także znany, rosyjski komentator sportowy Dmitrij Guberniew, który twierdzi, że odmowa udziału w turniejach pod patronatem UEFA, do których zostanie dopuszczona reprezentacja Rosji jest zwyczajnie "dziwna".

- Jeśli chodzi o mnie, ta decyzja jest, delikatnie mówiąc, dziwna. Ale zostawmy to im. Najważniejsze, że większość uczestników jest gotowa do gry. Musimy skupić się na tych, którzy są gotowi nas zaakceptować. I tak będzie wystarczająco dużo problemów - skomentował Guberniew, cytowany przez serwis sport-express.ru.

I to niejedyne rewelacje w rosyjskich mediach. Były trener CSKA Giennadij Kostylew w wywiadzie z powyższym portalem wypalił z kolei, że "Brytyjczycy to chorzy ludzie". - Gdybym był na miejscu UEFA, wysłałbym ich do piekła - zakończył Kostylew.

Przez nieustającą agresję zbrojną Rosji na Ukrainę, rosyjskie reprezentacje i kluby mają zakaz udziału w międzynarodowych turniejach od lutego 2022 roku.

Czytaj także:
Kamil Grosicki wprost. "Potrzeba wstrząsu"
Gorzkie słowa ojca Krychowiaka. "To nie przypadek"

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×