Zaszachowali Rosjan. Ta decyzja ich rozwścieczy

Sześć krajów zapowiedziało bojkot spotkań z reprezentacją Rosji U-17. Oświadczenie w tej sprawie opublikowali Szwedzi, którzy są organizatorami mistrzostw Europy. Mają zamiar nie dopuścić kadry Rosji do zawodów.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
kibic reprezentacji Rosji Getty Images / Mike Kireev / svff.svenskfotboll.se / Na zdjęciu: kibic reprezentacji Rosji
UEFA we wtorek podjęła decyzję, że reprezentacja Rosji U-17 zostanie dopuszczona do międzynarodowej rywalizacji. Przypomnijmy, że przez agresję Rosji na Ukrainę, rosyjskie reprezentacje i kluby mają zakaz udziału w międzynarodowych turniejach od lutego 2022 roku.

"UEFA jest również świadoma, że ​​dzieci nie powinny być karane za czyny, za które odpowiedzialność ponoszą wyłącznie dorośli, i jest głęboko przekonana, że ​​piłka nożna nigdy nie powinna rezygnować z wysyłania przesłania pokoju i nadziei" - tłumaczyła się UEFA.

Anglia, Łotwa, Ukraina, Dania, Szwecja i Polska zapowiedziały, że zbojkotują mecze z reprezentacją Rosji. Stanowisko Polski przekazal Cezary Kulesza, prezes PZPN.
W środę po południu Szwedzki Związek Piłki Nożnej wystosował oświadczenie, w którym wyraził brak poparcia dla decyzji UEFA.

ZOBACZ WIDEO: Styl kadry? Powtórka z Michniewicza

"Zdaniem zarządu reprezentacja Szwecji w dalszym ciągu nie powinna rozgrywać meczów z Rosją ani w Szwecji, ani zagranicą (...). W maju 2024 roku w Szwecji odbędą się finały Mistrzostw Europy U-17. Zgodnie z powyższym nie dopuścimy do udziału w tym turnieju reprezentacji Rosji, która może zakwalifikować się do imprezy" - czytamy.

Wygląda więc na to, że Rosjanie i tak nie będą mogli wystąpić w turnieju. Na wieści o bojkocie kilku związków odniósł w środę rosyjski deputowany Dmitrij Swiszczew. - Właściwie to są rzeczy, których można się spodziewać. Niech bojkotują - powiedział w rozmowie z portalem sports.ru. Nie wiadomo jeszcze, jak Rosjanie zareagowali na stanowisko Szwecji.

Czytaj też:
"Co za obłęd". Boniek nagle napisał o Lewandowskim
Skandaliczna decyzja UEFA. Polacy grożą bojkotem

Czy Rosja powinna znów uczestniczyć w rozgrywkach międzynarodowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×