Boniek ujawnił, jakie byłego jego zdanie ws. dopuszczenia Rosjan

UEFA przywróciła do międzynarodowych zmagań reprezentację Rosji. Drużyna do lat 17 będzie rywalizować ze swoimi rówieśnikami. Zbigniew Boniek ujawnił, jakie było jego zdanie.

Michał Mielnik
Michał Mielnik
Zbigniew Boniek WP SportoweFakty / Łukasz Trzaskowski / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek
We wtorek wydarzyło się coś czego nie spodziewał się raczej nikt. Prezes UEFA Aleksander Ceferin wraz ze swoimi współpracownikami przywrócił do międzynarodowej rywalizacji reprezentację Rosji, a dokładnie ich drużynę do 17. roku życia.

Ten ruch wywołał spore poruszenie w środowisku piłkarski. To oczywiście za sprawą wciąż trwającej barbarzyńskiej wojny w Ukrainie wywołanej przez przywódcę Rosji Władimira Putina.

Głos w tej sprawie zabrał m.in. Zbigniew Boniek, który jest członkiem Komitetu Wyborczego UEFA. Były prezes PZPN w rozmowie z Przeglądem Sportowym ujawnił, jak głosował w sprawie przywrócenia Rosjan do rywalizacji.

- O tym, że pojawił się taki temat, dowiedział się w trakcie obrad Komitetu Wykonawczego. Jasno wyraziłem swoje zdanie w tej sprawie, każdy mógł poznać moją opinię, z którą się nie kryję. Gdy temat został poddany pod głosowanie, byłem oczywiście przeciwny. Jednak byłem w mniejszości - powiedział Boniek.

ZOBACZ WIDEO: To nie jest tylko problem trenera

- Komunikat jasno wyjaśnia kwestie startu rosyjskich drużyn. Chodzi tylko o drużyny do lat 17. Dla mnie ta decyzja jest błędna, ale większość członków Komitetu Wykonawczego była za jej przyjęciem - przyznał Boniek.

Odnośnie rywalizacji z reprezentacją Rosji swoje zdanie wyraziły już związki piłkarskie z Anglii i Polski. Prezesi obu z nich jasno stwierdzili, że ich drużyny nie będą rywalizowały z kadrą rosyjską. Za nimi być może pójdą kolejne nacje.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×