Badanie dla WP: Robert Lewandowski kapitanem? Tak uważają Polacy

W badaniu przeprowadzonym dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna ankietowani wypowiedzieli się na temat Roberta Lewandowskiego. Znamy zdanie Polaków, czy 35-latek powinien dalej grać w kadrze, a także być jej kapitanem.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Robert Lewandowski WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Trzeba powiedzieć wprost, że Robert Lewandowski dzieli polską społeczność. Połowa osób wspiera go i uważa za jednego z najlepszych piłkarzy w historii naszego kraju. Druga zaś hejtuje napastnika, zwłaszcza po nieudanych występach.

Należy jednak przyznać, że ostatni czas w reprezentacji Polski jest dla niego trudny. W końcu mówimy o kapitanie, który często w głównej mierze bierze na siebie wynik spotkania. A te dla Biało-Czerwonych pod wodzą Fernando Santosa nie były udane.

Obecnie jednak selekcjonerem kadry został Michał Probierz. A ten zapowiedział, że "Lewego" nie zabraknie. Stąd też zdaliśmy się na zdanie Polaków w kontekście występów naszego napastnika w reprezentacji.

ZOBACZ WIDEO: Krychowiak żegna się z reprezentacją. Co na to kibice? [SONDA WP]

W tym temacie kibice Biało-Czerwonych są praktycznie zgodni. Większość z nich jest zdania, że napastnik wciąż powinien być powoływany na spotkania kadrowe. "Zdecydowanie tak" to opcja, na którą zdecydowało się sporo osób, bo 30 proc.

29 proc. ludzi jest zdania, że "raczej tak". Natomiast 22 proc. osób postawiło na odpowiedź "trudno powiedzieć" i pozostawiło temat. Z kolei na koniec reprezentacyjnej kariery Lewandowskiego w kadrze czeka łącznie 19 proc. Polaków.

Czy Lewandowski powinien nadal grać w reprezentacji Polski w piłce nożnej?

Wszyscy badani:

Zdecydowanie tak - 30 proc. / Raczej tak - 29 proc. - łącznie 59 proc.
Raczej nie - 10 proc. / Zdecydowanie nie - 9 proc. - łącznie 19 proc.
Trudno powiedzieć - 22 proc.

Interesujący się piłką nożną:

Zdecydowanie tak - 43 proc. / Raczej tak - 30 proc. - łącznie 73 proc.
Raczej nie - 9 proc. / Zdecydowanie nie - 8 proc. - łącznie 17 proc.
Trudno powiedzieć - 10 proc.

Nieinteresujący się piłką nożną:

Zdecydowanie tak - 20 proc. / Raczej tak - 28 proc. - łącznie 48 proc.
Raczej nie - 10 proc. / Zdecydowanie nie - 10 proc. - łącznie 20 proc.
Trudno powiedzieć - 32 proc.

Z kolei drugie pytanie dla ankietowanych dotyczyło obecnej funkcji piłkarza FC Barcelony w kadrze. Teraz jest on kapitanem i nic nie wskazuje na to, że miałoby to ulec zmianie.

W tym temacie Polacy są jednak zdecydowanie bardziej podzieleni. Mimo że na obecny moment nie brakuje zwolenników w kontekście takiej decyzji, to wciąż sporą siłę stanowią osoby, które oczekują zmiany.

Więcej osób postawiło na opcję "raczej tak" (23 proc.) niż na "zdecydowanie tak" (17 proc.). To już daje do myślenia, że spora część ludzi w naszym kraju nie widzi polskiego napastnika w obecnej roli.

Problem z oceną tej sytuacji ma 28 proc. Polaków. Z kolei łącznie 32 proc. osób jest zdania, że ta funkcja nie powinna należeć do Lewandowskiego. To tylko potwierdza, że cała sprawa ma swoich zwolenników i przeciwników. Można zatem przypuszczać, że dywagacje w tym temacie potrwają przez długi czas.
fot. Wirtualna Polska fot. Wirtualna Polska

Przeczytaj także:
Wojciech Szczęsny show. Polak bohaterem Juventusu

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)

Jakie jest Twoje zdanie w tym temacie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×