Cztery gole, dwa rzuty karne i niespodzianka w meczu Legii Warszawa z Wartą Poznań

Piłkarze Warty Poznań prowadzili w Warszawie z Legią 2:0. Gospodarze doprowadzili do remisu. Na więcej wicemistrzów Polski w sobotni wieczór nie było stać.

Michał Piegza
Piłkarze Legii mieli sporo problemów w meczu z Wartą PAP / PAP/Leszek Szymański / Piłkarze Legii mieli sporo problemów w meczu z Wartą
W sobotę Pogoń Szczecin niespodziewanie przegrała na własnym stadionie ze Stalą Mielec (2:3), a Raków Częstochowa tylko zremisował z Cracovią (1:1). W trzecim meczu tego dnia wszystko rozpoczęło się sensacyjnie.

To Legia mogła trafić jako pierwsza, kiedy w 5. minucie dogranie Patryka Kuna minęło, wracającego do bramki gości, Adriana Lisa. Piłka trafiła w poprzeczkę!

W 7. minucie na prowadzenie wyszła Warta. Pierwszy strzał z pola karnego Tomasa Prikryla odbił Kacper Tobiasz, który przy dobitce nawet się nie ruszył i piłka przy słupku wpadła do bramki.

Prowadząc zespół z Poznania dobrze się bronił. Wicemistrzowie Polski nie byli w stanie poważniej zagrozić gościom. Lis nie musiał wykazywać się bramkarskim kunsztem.

Ciekawiej zrobiło się dopiero w końcówce 1. połowie. W 40. minucie, po analizie VAR, sędzia podyktował rzut karny dla Warty dopatrując się przewinienia Radovana Pankova. "Jedenastkę" wykorzystał Marton Eppel, chociaż Tobiasz był blisko odbicia piłki.

Do 1. połowy, ze względu na zadymienie boiska, sędzia doliczył dziesięć minut. W 5. gospodarze złapali kontakt bramkowy. W polu karnym Ernesta Muciego sfaulował Dawid Szymonowicz, a karnego pewnie wyegzekwował Josue.

Po przerwie Legia nie rzuciła się na Wartę, tylko cierpliwie czekała na swoją szansę. Kilka razy zakotłowało się w polu karnym gości, bez konsekwencji. Gospodarze wyrównali w 63. minucie. Z prawej strony dograł na piąty metr, wracający do gry po kontuzji, Bartosz Kapustka, a Muci dołożył nogę. Piłka przy dalszym słupku wtoczyła się do bramki.

Utrata prowadzenia ożywiła Wartę. Swoje plany miała Legia. Żadna z drużyn nie potrafiła na dłużej zdominować rywala. Wojskowi dopiero w końcówce poszukali zwycięskiego trafienia. W 79. minucie z pola karnego uderzył Muci, czujność zachował Lis, który odbił piłkę. Kilkadziesiąt sekund później strzelał Marc Gual, próba z ok. 17 metrów była minimalnie niecelna.

W końcówce goście nie pozwolili gospodarzom na wiele i do Poznania mogli wracać z cennym punktem. Warta mogła nawet wygrać, kiedy w 96. minucie Kajetan Szmyt uderzył z ostrego kąta, tuż obok bramki.

Legia Warszawa - Warta Poznań 2:2 (1:2)
0:1 - Tomas Prikryl 7'
0:2 - Marton Eppel (k.) 40'
1:2 - Josue (k.) 45+5'
2:2 - Ernest Muci 63'

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Radovan Pankov, Artur Jędrzejczyk, Yuri Ribeiro - Paweł Wszołek, Bartosz Slisz (84' Jurgen Celhaka), Juergen Elitim (61' Bartosz Kapustka), Patryk Kun (46' Gil Dias) - Josue (84' Igor Strzałek), Ernest Muci - Tomas Pekhart (61' Marc Gual).

Warta Poznań: Adrian Lis - Dimitrios Stavropoulos (54' Wiktor Pleśnierowicz), Dawid Szymonowicz, Bogdan Tiru - Konrad Matuszewski, Maciej Żurawski (65' Miguel Luis), Mateusz Kupczak, Jakub Bartkowski (74' Jalub Kiełb) - Tomas Prikryl (65' Dario Vizinger), Kajetan Szmyt - Marton Eppel (74' Stefan Savić).

Żółte kartki: Wszołek, Pankov, Slisz, Josue, Celhaka (Legia) oraz Bartkowski, Savić (Warta).

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk).