Primera Division: Bez niespodzianki na Camp Nou, derby Madrytu dla Realu

Sobotnie spotkania 10. kolejki nie przyniosły zmian w czołówce tabeli Primera Division. 1. miejsce obroniła Barcelona, która pokonała na własnym stadionie Real Mallorca. Lidera goni Real Madryt, Królewscy odnieśli cenne zwycięstwo w derbowym pojedynku z Atletico.

Piotr Robaczyński

Swoich kibiców nie zawiedli piłkarze Barcelony, podopieczni Pepe Guardioli pokonali na własnym stadionie Mallorkę 4:2. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Pedro Rodríguez Ledesma, a swoje trafienia dołożyli także Thierry Henry oraz Lionel Messi. Goście wprawdzie ambitnie walczyli o korzystny rezultat i udało im się dwukrotnie pokonać Victora Valdesa, ale nie byli w stanie wywieźć z Camp Nou chociażby jednego punktu. Po 10. kolejce Barcelona utrzymała pozycję lidera, choć nadal wyprzedza Real Madryt zaledwie o jeden punkt.

Real bowiem nie zawiódł i w szlagierowym pojedynku pokonał Atletico Madryt. Przeżywająca kryzys drużyna gospodarzy pod wodzą nowego trenera Quique Sancheza Floresa nie zdołała przełamać serii piętnastu meczów z lokalnym rywalem bez zwycięstwa. Wydawało się nawet, że sobotnie starcie może zakończyć się dla graczy Atletico kompromitacją, ponieważ w 64. minucie przegrywali już 0:3, ale udało im się doprowadzić do wyniku 2:3 i w końcówce Królewscy nerwowo oczekiwali na końcowy gwizdek sędziego. Ostatecznie utrzymali korzystny rezultat mimo osłabienia, od 66. minuty grali w dziesiątkę (czerwoną kartką za faul na Sergio Aguero ukarany został Sergio Ramos). Ten sukces może napawać kibiców Realu optymizmem, o który w ostatnich tygodniach, gdy zespół wygrał tylko jeden z pięciu meczów, było trudno.

Trzy punkty w sobotę do swojego dorobku dopisali także piłkarze Deportivo La Coruna. Choć mecz z Getafe kończyli w dziewiątkę, nie stracili wypracowanej wcześniej przewagi i wygrali szóste spotkanie w bieżących rozgrywkach. Remisem zakończyła się natomiast konfrontacja dwóch drużyn z dolnej części tabeli - Tenerife i Malagi.