Piękne zwieńczenie kariery. Mistrz świata ma wrócić do ojczyzny

Wygląda na to, że Angel Di Maria szykuje się na ostatnią zmianę barw klubowych w swojej karierze. Mistrz świata ma wrócić do ojczyzny i ponownie zostać zawodnikiem argentyńskiego Rosario Central, w którym zaczął karierę.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Angel Di Maria Getty Images / Rodrigo Valle / Na zdjęciu: Angel Di Maria
Piłkarska kariera Angela Di Marii powoli dobiega końca. Argentyńczyk reprezentował barwy takich klubów jak Real Madryt, Manchester United, PSG czy Juventus. Natomiast na początki swojej kariery występował w Rosario Central i Benfice Lizbona.

Po rocznej przygodzie z Juve Di Maria zdecydował się na powrót do Benfiki. Natomiast teraz D Sports Radio donosi, że Argentyńczyk szykuje się do kolejnej przeprowadzki. I wszystko wskazuje na to, że zagra w ojczyźnie.

Po raz ostatni w Argentynie 35-latek występował w 2007 roku. Teraz najprawdopodobniej po długiej przerwie ponownie będzie reprezentował barwy Rosario Central. Wyżej wspomniane źródło donosi, że Di Maria planuje związać się z tym klubem latem 2024, kiedy wygaśnie jego kontrakt z Benfiką. Ponadto ma mieć już zaplanowane, gdzie zamieszka z rodziną.

ZOBACZ WIDEO: Co Polacy myślą o reprezentacji Polski i Michale Probierzu? "Oglądałem. Źle zrobiłem"

Wszystko wskazuje na to, że Argentyńczyk wróci do macierzystego klubu po 17 latach i zagra w Copa Libertadores. Przypomnijmy, że ten przyszedł na świat właśnie w Rosario i tam stawiał pierwsze kroki piłkarskie. Reprezentował barwy tego zespołu zarówno jako junior, jak i senior.

Trzeba przyznać, że Di Maria schodzi z piłkarskiej sceny w pięknym stylu. Po latach występów w najlepszych klubach na świecie wraca do drużyn, w których jego kariera najbardziej się rozwinęła. A w ostatnim czasie nie jest to codziennością, ponieważ spora część zawodników przed zawieszeniem butów na kołku wybiera grę w Arabii Saudyjskiej czy USA.

Natomiast 35-latek odrzucił wszystkie propozycje Saudyjczyków i wszystko wskazuje na to, że zakończy piłkarską karierę w macierzystym klubie. Przypomnijmy, że zawodnik już zapowiedział ostatnie występy w reprezentacji Argentyny w 2024 roku.

Przeczytaj także:
Co za pech Zielińskiego. Opuścił boisko z grymasem bólu

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×