Kibice Legii wrócą do Polski? Konsul pomaga zatrzymanym

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: kibice Legii Warszawa
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: kibice Legii Warszawa
zdjęcie autora artykułu

Niemal wszyscy zatrzymani przy okazji meczu Aston Villa - Legia Warszawa kibice polskiego klubu pozostali w areszcie. Jest jednak nadzieja, że lada moment wrócą do Polski.

Rzecznik policji w West Midlands powiedział, że 5 stycznia przed sądem koronnym w Birmingham ma stawić się czterdziestu czterech mężczyzn i jedna kobieta.

- Usłyszeli zarzuty obejmujące naruszenie porządku publicznego, posiadanie noża i napaść na funkcjonariuszy policji. Jeszcze w tym miesiącu przed sędziami stanie inny mężczyzna - stwierdził.

Angielskie media, m.in. "The Evening Standard", informują, że przesłuchane osoby zostały zwolnione i mogą wrócić do kraju, że część osób została zwolniona za warunkową kaucją. Jedna osoba została uniewinniona - została zatrzymana w pubie i uznano, że nie jest związana z zamieszkami pod stadionem.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co tam się działo! Oprawa godna finału

Sytuację w "Misji Futbol" skomentował rzecznik prasowy Legii Warszawa Bartosz Zasławski:- Muszę przyznać, że tam było tyle osób, że ich identyfikacja przez klub była absolutnie niemożliwa, co jest zrozumiałe. Zwracaliśmy uwagę klubowi z Birmingham, że będą tam osoby, których klub absolutnie nie autoryzuje. Z tego co wiem, 45 z 46 osób zostało wypuszczonych z aresztu. To też pokazuje nadmierną eskalację działań angielskiej policji.

Z informacji legia.net wynika, że jeszcze nikt nie został wypuszczony, ale plany są takie by wszyscy mogli wkrótce wrócić do Polski. Pytanie czy uda się to przed nowym rokiem i czy będą musieli czekać na proces do 5 stycznia na miejscu.

Jest nadzieja, że będą mogli wrócić kraju - stąd pomysł warunkowych kaucji czy też poręczenia majątkowego. Pojawiła się informacja, że wszyscy zostaną wypuszczeni, ale była nieprecyzyjna. Rozmowy trwają, w sytuację zaangażował się konsul.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (3)
avatar
❶ ❾ ❶ ❻
4.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Grzeczny kundelek.  
avatar
Empeczek pojazd XXXXL
4.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Gilotyna to jedyne skuteczna narzędzie na ukraińców udających farszafiaków, cześć z uwięzionych chińczyków można wypuścić i tego białorusina co natychmiast zdjął koszulkę legi i wrzucił ją ze s Czytaj całość
avatar
❶ ❾ ❶ ❻
4.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Dożywocia się posypią jak nic. Ryboła, potwierdź.