Ligue 1: nadrobili zaległości. Drużyna Polaka uratowała cenny remis

RC Strasbourg Alsace ambitnie bije się o utrzymanie w Ligue 1. W czwartek drużyna Karola Fili wywalczyła cenny remis 1:1 ze Stade Brestois 29.

Szymon Mierzyński
Karol Fila po transferze do RC Strasbourg Materiały prasowe / RC Strasbourg / Na zdjęciu: Karol Fila po transferze do RC Strasbourg
W zaległej potyczce 12. kolejki podopieczni Patricka Vieiry nie byli faworytem, bowiem ich przeciwnik zajmuje 7. miejsce w tabeli, w dodatku miał atut własnego boiska.

Gospodarze prowadzili po bramce Jeremy'ego Le Douarona tuż przed przerwą, lecz w 80. minucie bramkę na wagę uniknięcia porażki zdobył dla przyjezdnych Emanuel Emegha.

Po tym remisie RC Strasbourg Alsace gromadzi 14 pkt. i plasuje się na 13. pozycji. Nad miejscem oznaczającym grę w barażach (dziś zajmuje je FC Lorient) ma 2 "oczka" przewagi.

Karola Fili nie zobaczyliśmy w czwartek na boisku i to się na razie nie zmieni. Kilka miesięcy temu Polak zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i niewykluczone, że do gry wróci dopiero w sezonie 2024/2025.

Stade Brestois 29 - RC Strasbourg Alsace 1:1 (1:0)
1:0 - Jeremy Le Douaron 44'
1:1 - Emanuel Emegha 80'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy RC Strasbourg Alsace utrzyma się w Ligue 1?