Nie tylko Real i Barcelona. Trzeci klub otwiera się na Superligę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alberto Gardin/NurPhoto via Getty Images / Na zdjęciu: Aurelio De Laurentiis
Getty Images / Alberto Gardin/NurPhoto via Getty Images / Na zdjęciu: Aurelio De Laurentiis
zdjęcie autora artykułu

W Neapolu ucieszyli się z orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Prezydent De Laurentiis wysłał już w świat jasny przekaz.

W tym artykule dowiesz się o:

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w Luksemburgu podjął niezwykle ważną decyzję dla europejskiego futbolu. Jest ona korzystna dla klubów, które opowiadają się za powstaniem Superligi (więcej TUTAJ).

Orzeczenie, które "dało" zielone światło dla Superligi, z zadowoleniem przyjął prezydent SSC Napoli, Aurelio De Laurentiis. Jak podaje Agencja ANSA, prezydent zespołu Serie A z Neapolu wyraził gotowość do wzięcia udziału w rozmowach z innymi przedstawicielami klubów, by wspólnie tworzyć ten projekt.

De Laurentiis w przeszłości wielokrotnie opowiadał się za powstaniem nowych rozgrywek, które byłyby alternatywą dla Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Tym samym do dwóch potentatów futbolu z Hiszpanii - Realu Madryt i FC Barcelony - dołączył trzeci potencjalny uczestnik Superligi. Projekt wcześniej odrzuciły kluby Premier League, Ligue 1, La Liga (z wyłączeniem Realu i Barcelony), a także Bayern Monachium.

- Nie będziemy próbowali ich zatrzymać. Mogą stworzyć, co chcą i mam nadzieję, że jak najszybciej stworzą fantastyczne rozgrywki między dwoma klubami. Mam nadzieję, że wiedzą, co robią, choć nie jestem pewny - skomentował szef UEFA Aleksander Ceferin.

Zobacz: Jest reakcja UEFA na Superligę. Ceferin triumfuje. "Futbol nie jest na sprzedaż"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niespodzianka na treningu Bayernu. Zobacz, kto odwiedził piłkarzy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty