Trener Cracovii bez ogródek. "Nie będę mówił pięknych słów"

Ciężko oglądało się spotkanie Piasta Gliwice z Cracovią. Emocji było jak na lekarstwo, więc nie doczekaliśmy się goli. - Nie chcieliśmy przegrać tego meczu - mówi Jacek Zieliński.

Sebastian Kordek
Sebastian Kordek
Jacek Zieliński PAP / Michał Meissner / Na zdjęciu: Jacek Zieliński
- Nie będę mówił pięknych słów. Nie było to widowisko dla koneserów piłki nożnej. Tak naprawdę większość naszych spotkań z Piastem tak wyglądała. To są mecze bardzo zamknięte i jedna bramka decyduje o ich przebiegu - powiedział Jacek Zieliński, trener Cracovii.

Murawa przy Okrzei nie ułatwiała gry. - Liczyliśmy się z tym, że na boisku, które z każdą chwilą było coraz bardziej grząskie, każdy błąd może dużo kosztować. Nie chcieliśmy przegrać, podobnie jak Piast, więc może dlatego tak to spotkanie wyglądało. Było mało okazji podbramkowych, a dużo walki w powietrzu - stwierdził szkoleniowiec Pasów.

W ogólnym rozrachunku Zieliński jednak nie narzeka. - Takie mecze się zdarzają, ale po starciu w Lubinie czuliśmy niedosyt. Mogliśmy wyciągnąć więcej. Ten wynik wydaje się natomiast sprawiedliwy - stwierdził doświadczony opiekun krakowian.

ZOBACZ WIDEO: To musiało się wydarzyć. Jego historia trafiła na ekrany

- Spodziewaliśmy się trudnego spotkania i tak było. Dodatkowo boisko nie pozwalało przyspieszać gry i stwarzania w łatwy sposób akcji ofensywnych. Było to o tyle problematyczne, że przez większość czasu graliśmy w ataku pozycyjnym - skomentował Aleksandar Vuković, trener Piasta Gliwice.

Na boisku dominowała siła fizyczna. Mniej w tym wszystkim było piłki nożnej. - Chwała drużynie za to, że podjęła walkę z przeciwnikiem, który się jej nie boi. Byliśmy stroną przeważającą, ale zabrakło nam dobrych sytuacji i lepszej decyzyjności w ostatniej fazie akcji - przyznał Serb.

"Vuko" zgadza się z Jackiem Zielińskim co do finalnego rozstrzygnięcia. - Wynik jest sprawiedliwy, a dla nas pozytywne jest to, że po dwóch porażkach mamy remis i zero z tyłu. Wcześniej cechowała nas dobra gra w defensywie, a to jest fundament do wyższych oczekiwań - zakończył były szkoleniowiec Legii Warszawa.

--> Piast Gliwice z pierwszym punktem w tym roku. "Czujemy niedosyt"
--> Legia zdecydowała w sprawie Josue

Która drużyna zakończy sezon na wyższym miejscu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×