Polała się krew. Sędzia odwieziona do szpitala

Chwilę grozy przeżyła Guadalupe Porras podczas meczu La Ligi Betis - Athletic (3:1). Sędzia liniowa w trakcie pracy została znokautowana... kamerą telewizyjną.

Maciej Kmita
Guadalupe Porras podczas meczu Betis - Athletic PAP / EPA / Guadalupe Porras podczas meczu Betis - Athletic

Była 13. minuta hitu tej kolejki La Liga, gdy sędzia główny wskazał na środek boiska po golu strzelonym dla gospodarzy przez Chimy'ego Avilę. Po tym geście kolegi Guadalupe Porras ruszyła sprintem w kierunku linii środkowej boiska, by być jak najszybciej gotowa do dalszej pracy.

Nagle runęła na ziemię jak rażona piorunem i objęła dłońmi zakrwawioną głowę. Kibice na Estadio Benito Villamarin zamarli w strachu. Guillermo Cuadra przerwał mecz, a przy Porras szybko znalazły się służby medyczne.

Dopiero po chwili ustalono, że tor biegu Porras przecięła jedna z kamer rejestrujących mecz. O tyle niefortunnie, że trafiła sędzię w głowę. Rana obficie krwawiła i liniowa musiała - przy akompaniamencie braw od kibiców - opuścić boisko na noszach.

Jak podały hiszpańskie media, 37-latka prosto ze stadionu została przetransportowana do jednego ze szpitali w stolicy Andaluzji. Mecz został wznowiony po kilku minutach. Poszkodowaną z chorągiewką zastąpił sędzia techniczny Nestor Helgueras.

Porras to doświadczona sędzia. Mecze La Liga prowadzi od 2019 roku. Od lat jest także liniową meczów europejskich pucharów zarówno mężczyzn, jak i kobiet oraz kobiecych spotkań reprezentacyjnych w ramach rozgrywek FIFA i UEFA.

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)