Holandia nie dała szans Szkocji. Zabójcza końcówka

W piątek w Europie rozegrano sporo meczów towarzyskich. Najbardziej jednostronne okazało się spotkanie w Amsterdamie, gdzie Holandia po piorunującej końcówce wygrała ze Szkocją aż 4:0.

Tomasz Galiński
Tijjani Reijnders strzelił pięknego gola w meczu Holandia - Szkocja PAP/EPA / MAURICE VAN STEEN / Na zdjęciu: Tijjani Reijnders strzelił pięknego gola w meczu Holandia - Szkocja
Podczas gdy reprezentacja Polski i kilka innych ekip walczą w barażach o awans na mistrzostwa Europy, pozostali mogą skupić się na szlifowaniu formy przed głównym turniejem.

W piątkowy wieczór rozegrano sporo meczów towarzyskich. Albania rywalizowała z Chile, więc trochę nietypowo w kontekście zbliżającego się Euro. W dwóch przypadkach mieliśmy bezpośrednie spotkania drużyn zakwalifikowanych na turniej w Niemczech. Węgry - Turcja oraz Holandia - Szkocja.

W Amsterdamie kibice byli raczej zadowoleni. Nie dość, że Holendrzy pokonali Szkotów, to jeszcze fantastycznego gola z dystansu strzelił Tijjani Reijnders. W drugiej połowie bramki zdobyli jeszcze Georginio Wijnaldum,  Wout Weghorst i Donyell Malen.

We wspomnianym meczu Albania - Chile lepsza okazała się drużyna z Ameryki Południowej. Tu również padły dwa gole w ostatnich minutach.

Węgrzy pokonali Turcję 1:0 po trafieniu Dominika Szoboszlaia z rzutu karnego, Rumunia zremisowała z Irlandią Północną 1:1, a Czesi pokonali na wyjeździe Norwegię 2:1.

Ostatnio było sporo szumu w temacie ewentualnej kontuzji Erlinga Haalanda, ale gwiazdor Manchesteru City rozpoczął spotkanie od 1. minuty, a zszedł z boiska na kwadrans przed końcem, więc raczej z jego zdrowiem wszystko w porządku.

W reprezentacji Rumunii wystąpił Bogdan Racovitan z Rakowa Częstochowa (wszedł na ostatni kwadrans). Zagrał też Deian Sorescu, który jest wypożyczony z Rakowa do Gaziantep FK.

Albania - Chile 0:3 (0:1)
0:1 Eduardo Vargas 20'
0:2 Marcos Bolados 84'
0:3 Victor Davila 90+2'

Węgry - Turcja 1:0 (0:0)
1:0 Dominik Szoboszlai (k.) 48'

Rumunia - Irlandia Północna 1:1 (1:1)
0:1 Jamie Reid 7'