Koniec pozytywnej serii Wisły Płock w Fortuna I lidze

Dziesięciu zawodników Stali Rzeszów strzeliło jedenastu piłkarzom Wisły Płock gola decydującego o zwycięstwie 2:1. Nafciarze zostali pokonani przed własną publicznością.

piłkarze Wisły Płock WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Płock
Wisła Płock była niepokonana w marcu, nie znalazł się mocny na nią zespół od czterech kolejek. Tym samym podopieczni Dariusza Żurawia zaczęli kandydować do gry w barażach o awans do PKO Ekstraklasy. W razie wygrania wtorkowego meczu ze Stalą Rzeszów, gospodarze mogli zrównać się liczbą punktów z piątą Wisła Kraków oraz szóstym Motorem Lublin. Tym samym okoliczności do poprawienia notowań były sprzyjające.

Gospodarze podjęli nierówną Stal Rzeszów. Akurat przed przerwą reprezentacyjną drużyna z Podkarpacia zwyciężyła z Motorem Lublin, czym doprowadziła pośrednio do rozstania Goncalo Feio z beniaminkiem, a także uspokoiła napiętą atmosferę wokół własnego trenera Marka Zuba. Stal oddaliła się od miejsca spadkowego i mogła dołożyć punkty do swojego kapitału we wtorek.

W jedenastce Stali nie doszło do zmiany w porównaniu z poprzednim meczem przeciwko Motorowi. Kapela Marka Zuba zdobyła prowadzenie w 27. minucie strzałem Karola Łysiaka. Na zakończenie kontrataku rzeszowian Krzysztof Kamiński rozprawił się ze strzałem Szymona Łyczki, ale nie poradził sobie z dobitką. W ten sposób po niespełna dwóch kwadransach gospodarze mieli czego bronić.

Druga połowa wydawała się do czasu układać zgodnie z planem zespołu z województwa mazowieckiego. Wisła zdobyła przewagę zawodnika i doprowadziła do remisu 1:1. W 67. minucie Milan Simcak zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, a w 77. minucie Łukasz Sekulski odebrał zaliczkę Stali. Decydującą bramkę na 2:1 zdobyli mimo to osłabieni goście. W 87. minucie Kamil Kościelny wykonał dobitkę strzału, który odbił się od poprzeczki.

Wisła Płock - Stal Rzeszów 1:2 (0:1)
0:1 - Karol Łysiak 27'
1:1 - Łukasz Sekulski 77'
1:2 - Kamil Kościelny 88'

Wisła: Krzysztof Kamiński - Jarosław Jach, Marcin Biernat, Marcus Haglind-Sangre - Kacper Laskowski (59' David Niepsuj), Fryderyk Gerbowski (82' Oskar Tomczyk), Mateusz Szwoch, Fabian Hiszpański (84' Gleb Kuczko) - Jorge Jimenez, Dawid Kocyła (59' Jesper Westermark) - Łukasz Sekulski

Stal: Jakub Wrąbel - Patryk Warczak, Kamil Kościelny, Łukasz Góra, Milan Simcak - Adrian Bukowski (90' Krystian Wachowiak) - Karol Łysiak, Sebastien Thill, Szymon Łyczko (73' Paweł Oleksy), Andreja Prokić - Adler (54' Arsen Hrosu)

Żółte kartki: Hiszpański, Gerbowski (Wisła) oraz Łyczko, Simcak, Wachowiak (Stal)

Czerwona kartka: Milan Simcak (Stal) /67' - za drugą żółtą/