Ujawniono szczegóły umowy Feio w Legii. W środę prezentacja

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Motor Lublin / Na zdjęciu: Goncalo Feio
YouTube / Motor Lublin / Na zdjęciu: Goncalo Feio
zdjęcie autora artykułu

Goncalo Feio rozpocznie w środę pracę w roli trenera Legii Warszawa. TVP Sport ustalił długość umowy Portugalczyka ze stołecznym klubem.

Trzęsienie ziemi w Legii Warszawa. We wtorek klub ogłosił zaskakującą decyzję o zwolnieniu Kosty Runjaicia, następnie portal "Meczyki" przekazał sensacyjną wiadomość, że nowym trenerem wicemistrza Polski będzie Goncalo Feio!

Choć Legia zajmuje piąte miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy i ma minimalne szanse na mistrzostwo Polski, to ostatnie spotkania w wykonaniu stołecznej drużyny były znacznie lepsze niż na początku rundy - dwa zwycięstwa z Piastem i Górnikiem (3:1) i remis z Jagiellonią Białystok (1:1).

W środę odbędzie się konferencja prasowa, na której zostanie przedstawiony nowy szkoleniowiec stołecznych. Jak ustalił TVP Sport, Feio podpisze umowę do końca sezonu 2024/25.

ZOBACZ WIDEO: Mamy Euro! Brak euforii wśród ekspertów pomeczowego studia [b]

[/b]Działacze Legii wolą dmuchać na zimne i nie chcą już dawać dłuższych kontraktów. Przypomnijmy, że poprzednim Portugalczyka - Kosta Runjaić miał obowiązujący kontrakt do końca rozgrywek 2025/26.

Nowy szkoleniowcem będzie współpracował ze sztabem swojego poprzednika. Pracę w Legii zatrzymają więc wspomniani wcześniej Astiz, Małecki i Trukan, a także trenerzy bramkarzy - Arkadiusz Malarz i Krzysztof Dowhań. Informację tę potwierdził również związany z portalem Legia.net dziennikarz Marcin Szymczyk.

- Trzeba było reagować, bo konieczne jest ratowanie sezonu. Nie mówię już o mistrzostwie, choć cuda się zdarzają, ale w ogóle o awansie do europejskich pucharów. Zmiana trenera może coś dać, gorzej nie będzie - przekonuje w rozmowie z WP SportoweFakty. Sylwester Czereszewski.

Zobacz także: Jest zdjęcie z treningu Legii. Wiadomo, kto prowadził zespół Legia podpisała pakt z diabłem. Cel uświęca środki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty