Anglia: Gol Rasiaka, debiut Szczęsnego

Grzegorz Rasiak zdobył zwycięskiego gola dla Reading w sobotnim meczu ligi angielskiej. Tymczasem w barwach Brendford zadebiutował Wojciech Szczęsny, nowo upieczony reprezentant Polski.

Bartosz Zimkowski

Snajper The Royals mecz z Blackpool rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się w 68. minucie, kiedy na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1. Osiem minut przed końcem Rasiak zdobył bramkę, zapewniając swojej drużynie komplet punktów. Dla Polaka był to czwarty gol w obecnym sezonie. W barwach Nottingham Forest na ławce rezerwowych cały mecz przesiedział Radosław Majewski.

W League One w Brendford po raz pierwszy zagrał Wojciech Szczęsny. 19-latek wystąpił przez 90 minut, a jego zespół zremisował z Walsall 1:1.

W barwach Oldham Athletic zabrakło Pawła Abbotta, a w Southampton Marka Saganowskiego. Na ławce Świętych zasiał Bartosz Białkowski.

Natomiast w League Two cały mecz zagrał Artur Krysiak. Burton pokonało Hereford 3:2 i Polak puścił dwie bramki.