Polsce przyznano wielki mecz. Kulesza pęka z dumy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Stadion PGE Narodowy
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Stadion PGE Narodowy
zdjęcie autora artykułu

Na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się mecz o Superpuchar Europy. Spotkanie zostanie rozegrane 14 sierpnia. Zmierzą się w nim zwycięzca Ligi Mistrzów z triumfatorem Ligi Europy.

W tym artykule dowiesz się o:

Przyznanie Polsce tego prestiżowego wydarzenia jest sporym sukcesem naszej federacji. Trzy miesiące przed tą imprezą została zorganizowana konferencja prasowa z udziałem m.in. prezesa PZPN Cezarego Kuleszy oraz prezydenta Warszawy - Rafała Trzaskowskiego.

Kulisy ubiegania się o organizację Superpucharu Europy przedstawił sekretarz generalny polskiego związku. Jak się okazuje UEFA miała dla naszej kandydatury jeden warunek.

- Gdy złożyliśmy naszą aplikację, UEFA odpowiedziała jednoznacznie: tak, pod warunkiem, że będzie to Warszawa. Bez zastanowienia zgodziliśmy się z tą rekomendacją - powiedział Łukasz Wachowski.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Cezary Kulesza zwrócił uwagę na to, że Polska została wybrana na gospodarza tego meczu spośród wielu kandydatów.

- Wiele federacji chciało zorganizować tak duże wydarzenie. Udało się to właśnie nam, wspólnie z miastem stołecznym Warszawą - stwierdził prezes PZPN.

W związku z tym piłkarskim świętem mieszkańcy Warszawy oraz turyści będą mogli liczyć na specjalne rozrywki. Miasto ma w planach organizację imprez towarzyszących: Fan Meeting Points, czyli miejsce spotkań dla kibiców i fanów obu drużyn w dniu meczu, Trophy Tour, czyli prezentację pucharu na różnego rodzaju miejskich wydarzeniach oraz strefy z dodatkowymi atrakcjami, które będą otwarte już od 13 sierpnia - przekazali warszawscy urzędnicy.

Superpuchar Europy nie jest jedynym dużym piłkarskim wydarzeniem, jakie będzie miało miejsce w naszym kraju. W 2025 roku we Wrocławiu zostanie rozegrany mecz finałowy Ligi Konferencji Europy.

Z kolei w 2021 roku w Gdańsku odbył się finał Ligi Europy, w którym Villarreal pokonał po rzutach karnych Manchester United.

Czytaj także: "Zmartwienie". Probierz ma obawy o kluczowego piłkarza Problemy reprezentanta Polski. Co z Euro 2024?!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty