Europejski gigant chce Jakuba Kiwiora

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Simon Stacpoole/Offside / Na zdjęciu: Jakub Kiwior
Getty Images / Simon Stacpoole/Offside / Na zdjęciu: Jakub Kiwior
zdjęcie autora artykułu

Niewykluczone, że Jakub Kiwior zostanie wykupiony z Arsenalu FC. Obrońca polskiej kadry znajduje się na celowniku AC Milanu. Włoski gigant interesował się nim już wcześniej, a teraz temat powraca.

Choć umowa Jakuba Kiwiora z Arsenalem FC obowiązuje do końca czerwca 2028 roku, nie brakuje na niego chętnych. Jak obwieścił włoski portal TuttoMercatoWeb, polski obrońca znów jest jednym z celów AC Milanu.

Ekipa z Mediolanu chciała go już latem ubiegłego roku, ale na zasadzie wypożyczenia. Strony wówczas nie doszły do porozumienia, jednak temat po raz kolejny powraca.

Według powyższego źródła, klub z Londynu ma być otwarty na sprzedaż zawodnika. Zainteresowany jest także Jakub Kiwior, który liczy na regularną grę i jak najwięcej minut na boisku, a u "Kanonierów" w przyszłym sezonie raczej nie miałby takiej gwarancji.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co on zrobił?! To może być gol sezonu

"Londyński klub mógłby zadowolić się kwotą od 20 do 22 milionów euro" - informuje TuttoMercatoWeb.

I dostrzega też same plusy, jeśli chodzi o ewentualny transfer Jakuba Kiwiora. Po pierwsze jest młody, po drugie ma już doświadczenie w Serie A (w której występował ze Spezią), a po trzecie jest ograny także w Premier League.

Reprezentant Polski, który pojedzie z kadrą na Euro 2024, idealnie wpisywałby się również w widełki płacowe. Włoski portal przekazał, że 23-latek otrzymuje pensję na poziomie 2,2 miliona rocznie i na takie wynagrodzenie AC Milan mógłby sobie pozwolić.

---> Były reprezentant wściekł się na Probierza. "Wieś tańczy i śpiewa" ---> To dlatego Probierz ogłosił tak kadrę przed Euro. Wszystko wyjaśnił

Źródło artykułu: WP SportoweFakty