Niepotrzebna była ta dogrywka - komentarze po meczu Legia Warszawa - Cracovia Kraków

- Legia miała dwa dni więcej odpoczynku po meczu ligowym - mówił po meczu trener Cracovii Orest Lenczyk. Po nieciekawym spotkaniu na Łazienkowskiej Legia pokonała w dogrywce Pasy 2:0 i przeszła do następnej rundy Pucharu Polski.

Jerzy Mitczuk

Orest Lenczyk (Cracovia Kraków): O wyniku tego meczu zadecydowało zwłaszcza to, że mecz ten został przełożony na dzisiejszy dzień. Legia miała dwa dni więcej odpoczynku po meczu ligowym. Po drugie nie da się ukryć, że jedyny i efektowny strzał zadecydował o wyniku. Po trzecie drugi raz nie chciałbym aby taki sędzia nam sędziował. Jeżeli się mylił, to tylko na korzyść Legii. Kiedyś o sędzim coś powiedziałem i zawędrował do Wrocławia. Straciliśmy dzisiaj dużo sił i można było te zawody prowadzić lepiej. Ja mam szacunek dla chłopaków, że grali na to, na co ich stać. Nie mogliśmy wystawić wszystkich zawodników, bo mieliśmy mniej odpoczynku.

Jan Urban (Legia Warszawa): Wydaje mi się, że powinniśmy rozstrzygnąć mecz w 90 minutach. Widzieliśmy, że trzeba grać bez kombinacji, że mogą zdarzyć się błędy ze względu na nasze boisko. Raz przydarzył się błąd obrońcy Cracovii, gdzie mogliśmy skorzystać z sytuacji jeden na jeden. Druga połowa słabiutka i musieliśmy rozstrzygnąć mecz w dogrywce. Dużo młodzieży zagrało w tym meczu. Nie była nam potrzebna dogrywka zwłaszcza przed meczem w Bełchatowie. Cieszę się, że ograliśmy Cracovię grając młodzieżą.