Jaką emeryturę ma Zbigniew Boniek? Mocno się zdziwisz

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek
zdjęcie autora artykułu

Można by sądzić, że Zbigniew Boniek nie ma powodów do narzekań na swoją emeryturę. I rzeczywiście, były prezes PZPN nie narzeka, ponieważ, jak wyznał w "Przeglądzie Sportowym Onet", w ogóle nie pobiera takiego świadczenia.

W tym artykule dowiesz się o:

Zbigniew Boniek przez lata swojej kariery w piłce nożnej sprawdził się w wielu rolach. Po zakończeniu kariery piłkarskiej pełnił funkcję trenera, a potem działacza.

Przez dziewięć lat (2012-2021) był prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Po zakończeniu ostatniej kadencji nie został jednak bez pracy. UEFA zaproponowała mu stanowisko wiceprezydenta, na co 68-latek zgodził się bez wahania.

Biorąc pod uwagę wszystkie funkcje pełnione przez Bońka, można by sądzić, że były zawodnik m.in. Juventusu Turyn otrzymuje wysoką emeryturę. Nic bardziej mylnego. 68-latek zdradził kilka lat temu w rozmowie z "Przeglądem Sportowym Onet".

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zbliża się Euro, a Glik... Piłkarz pokazał zdjęcia

- Niektórzy sprawdzają sobie co miesiąc, ile dostaną. Ja nie muszę sprawdzać, bo ja w ogóle nie mam czegoś takiego jak emerytura - mówił wówczas Zbigniew Boniek. Z czego więc żyje były piłkarz?

Swoje zdobył na boisku, ale na tym nie poprzestał. Po zakończeniu kariery został biznesmenem - zarobione wcześniej pieniądze zaczął inwestować m.in. w nieruchomości, z czego teraz czerpie znaczne zyski. Dodatkowo obecnie pobiera niemałą pensję z UEFA, gdzie jest wiceprezydentem.

Obecnie w Łodzi trwa budowa bloku, w który Boniek zainwestował razem z udziałowcami spółki branży budowlanej Sommo Invest. Planowany termin oddania budowy do użytku to koniec 2024 roku. Tym samym były prezes PZPN zyska kolejne źródło dochodu.

Zobacz także:

Źródło artykułu: WP SportoweFakty