Kiwior na sprzedaż? Gigantyczna cena za Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Boris Streubel - UEFA / Na zdjęciu: Jakub Kiwior
Getty Images / Boris Streubel - UEFA / Na zdjęciu: Jakub Kiwior
zdjęcie autora artykułu

Jakub Kiwior przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski i przygotowuje się do występu w Euro 2024. Znany włoski dziennikarz poinformował, że Arsenal wycenił obrońcę i jest skłonny go sprzedać.

Reprezentant Polski rozegrał w zakończonym sezonie 20 ligowych meczów, w których zdobył jedną bramkę i zaliczył trzy asysty. Przyszłość klubowa Jakuba Kiwiora jest jednak niepewna i wygląda na to, że jego letni transfer jest możliwy.

Nicolo Schira informuje, że Arsenal jest otwarty na sprzedaż Polaka i oczekuje za niego mniej więcej 25-30 milionów euro. Obrońca trafił do Kanonierów ze Spezii i realny jest jego powrót do Serie A.

Dziennikarz przekazał, że zainteresowane jego pozyskaniem są kluby włoskie: AC Milan, Juventus FC oraz SSC Napoli. Każdy z tych trzech zespołów rozpocznie kolejny sezon pod wodzą nowego trenera.

ZOBACZ WIDEO: Prosto z Euro. Mecz otwarcia! Goście: Leszek Ojrzyński i Paweł Wilkowicz

O zainteresowaniu mediolańczyków media donoszą już od dłuższego czasu. Priorytetem Starej Damy na pozycję środkowego obrońcy jest Riccardo Calafiori. W Neapolu szykuje się z kolei rewolucja kadrowa.

Kiwior może być pewny miejsca w wyjściowym składzie reprezentacji Polski na zbliżającą się potyczkę z Holandią (16 czerwca). Biało-Czerwoni rozpoczną tym spotkaniem udział w mistrzostwach Europy.

Piłkarz Arsenalu rozegrał już w 23 mecze z rzędu w narodowych barwach. Jego seria trwa od momentu debiutu w naszej kadrze. W tej statystyce nie ma sobie równych.

Czytaj także: Nowy klub Adama Buksy? Jest oferta W Holandii głośno o kamuflażu Polaków. Cytują te słowa

Źródło artykułu: WP SportoweFakty