Media: zagraniczny klub chce trenera z PKO Ekstraklasy. W tle Henning Berg

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Szłapa / Na zdjęciu: Henning Berg
WP SportoweFakty / Anna Szłapa / Na zdjęciu: Henning Berg
zdjęcie autora artykułu

AIK Solna poszukuje nowego trenera po tym, jak rezygnację z funkcji szkoleniowca złożył Henning Berg. Wysoko na liście życzeń szwedzkiego klubu znajduje się trener z PKO Ekstraklasy.

W tym artykule dowiesz się o:

Zarząd AIK-u Solna widzi następcę Henninga Berga w osobie Jensa Gustafssona, który obecnie jest trenerem Pogoni Szczecin. Kontrakt szkoleniowca z Portowcami obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

Informacje o zainteresowaniu Szwedów 45-latkiem przekazał "Expressen". W najbliższym czasie ma dojść do kontaktu pomiędzy obiema stronami. Gustafsson nie jest jedynym kandydatem. Kolejny to Olof Mellberg. Były reprezentant Trzech Koron woli jednak pracować poza ojczyzną.

To nie pierwszy raz, kiedy nazwisko trenera Pogoni łączone jest z pracą w innym zespole. Kilka miesięcy temu media spekulowały o jego potencjalnym objęciu reprezentacji Szwecji.

ZOBACZ WIDEO: Co się dzieje z Robertem Lewandowskim? "Kadra musi to wyrzucić z głowy"

Dobrze znany polskim kibicom Henning Berg pracował w AIK-u od lipca 2023 roku. W oświadczeniu po odejściu tłumaczył, że jego pomysły na funkcjonowanie drużyny znacznie różnią się od tych, które ma zarząd klubu.

"Expressen" informuje także, że szkoleniowiec Dumy Pomorza ma w swoim kontrakcie klauzulę odejścia, która wynosi 6-7 milionów koron. Pogoń zakończyła sezon 2023/2024 na czwartym miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy, a w finale pucharu Polski przegrała po dogrywce 1:2 z Wisłą Kraków.

Gustafsson pracuje w Szczecinie od dwóch lat. W 2016 roku przez kilka miesięcy był zatrudniony przez klub z Solny w roli asystenta trenera.

Czytaj także: Ogromne problemy Niemców przed Euro 2024. "Zupełnie nie zdało egzaminu" Kiwior na sprzedaż? Gigantyczna cena za Polaka

Źródło artykułu: WP SportoweFakty