Nowe wieści z Zabrza. Zapadła decyzja w sprawie przyszłości Erika Janży

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Erik Janza
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Erik Janza
zdjęcie autora artykułu

Erik Janża to jeden z najważniejszych piłkarzy Górnika i kapitan drużyny. Słoweniec przebywa obecnie z kadrą na EURO 2024, a w tle toczyły się negocjacje na temat przedłużenia umowy. Z informacji WP SportoweFakty wynika, że wszystko jest już jasne.

Od kilku lat Erik Janża to filar Górnika i jeden z ulubieńców kibiców. Słoweniec zawsze zostawiał na boisku całe serce, czym zaskarbił sobie sympatię fanów 14-krotnego mistrza Polski. Ostatnie miesiące były jednak czasem niepewności, bo Janży kończył się kontrakt i choć obie strony deklarowały chęć kontynuowania współpracy, to zawirowania organizacyjne w Górniku nie sprzyjały finalizacji rozmów. W pewnym momencie wydawało się nawet, że stanowiska stron się oddaliły i że o porozumienie może być ciężko. Z drugiej strony Janża wielokrotnie podkreślał, że Górnik jest dla niego priorytetem i ostatnie wydarzenia są tego kolejnym dowodem.

ZOBACZ WIDEO: Co się dzieje z Robertem Lewandowskim? "Kadra musi to wyrzucić z głowy"

Z informacji WP SportoweFakty wynika, że ostatecznie osiągnięto porozumienie i Erik Janża zostanie w Górniku. Jego nowa umowa będzie obowiązywała do lata 2026 roku. Ogłoszenie tej radosnej dla kibiców z Zabrza nowiny powinno nastąpić jeszcze dziś, to jest w sobotę. Piotr Koźmiński, dziennikarz WP SportoweFakty

Źródło artykułu: WP SportoweFakty