To nie jest fotomontaż. Dobrze się przyjrzyj

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CLEMENS BILAN / Na zdjęciu: reprezentacja Belgii i kibic
PAP/EPA / CLEMENS BILAN / Na zdjęciu: reprezentacja Belgii i kibic

Reprezentacja Belgii w meczu otwarcia Euro 2024 doznała nieoczekiwanej porażki 0:1 ze Słowacją. Zaskakujący był nie tylko wynik spotkania, ale też wydarzenia, które miały miejsce na murawie. Wszystko za sprawą jednego z belgijskich kibiców.

Drugim akcentem poniedziałkowej rywalizacji na Euro 2024 było spotkanie Belgii ze Słowacją. Zdecydowanym faworytem tego starcia była pierwsza z drużyn, która w dwóch poprzednich edycjach imprezy docierała do ćwierćfinału. Inny scenariusz, niż zwycięstwo zawodników Domenico Tedesco, nie był więc przed meczem brany pod uwagę.

Pojedynek na stadionie Deutsche Bank Park we Frankfurcie nad Menem przyniósł jednak bolesną weryfikację tych oczekiwań. Już w 7. minucie prowadzenie objęli bowiem nasi południowi sąsiedzi, a wszystko za sprawą trafienia Ivana Schranza.

Choć faworyci zdołali później dwukrotnie umieścić piłkę w bramce rywali, oba te gole nie zostały uznane po analizie VAR. W 56. minucie Romelu Lukaku znajdował się na spalonym, a 30 minut później Lois Openda dotknął piłki ręką przed decydującym podaniem do napastnika. Finalnie z nieoczekiwanego zwycięstwa cieszyli się więc piłkarze Francesco Calzony, wygrywając 1:0.

Nie tylko wynik końcowy wywołał ogromne zaskoczenie. W pewnym momencie na murawie pojawił się bowiem jeden z kibiców reprezentacji Belgii, który za wszelką cenę chciał sobie zrobić zdjęcie z Kevinem De Bruyne. Kapitan drużyny nie dał się jednak uchwycić, za to fotografom udało się uwiecznić tę niecodzienną sytuację. Efektem jest okładkowe zdjęcie tego artykułu.

Również pierwsze poniedziałkowe spotkanie w grupie E zakończyło się sensacyjnym rezultatem. Piłkarze Rumunii odnieśli w nim bowiem przekonujące zwycięstwo 3:0 nad Ukrainą, która nie mogła odnaleźć się na boisku. Tym samym na ten moment drużyny, które były typowane do awansu do kolejnej fazy, są w bardzo trudnej sytuacji.

W drugim starciu fazy grupowej Belgowie zmierzą się z liderami tabeli, czyli Rumunią. Pojedynek ten odbędzie się 22 czerwca o godzinie 21:00.