Niepokojące wieści z Berlina. Ewakuacja strefy kibica

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jasmin Walter - UEFA / Na zdjęciu: niemiecka policja w strefie kibica
Getty Images / Jasmin Walter - UEFA / Na zdjęciu: niemiecka policja w strefie kibica
zdjęcie autora artykułu

Na piątek, 21 czerwca zaplanowano drugie spotkanie reprezentacji Polski na Euro 2024. W Berlinie nasza kadra zmierzy się z Austrią. Tymczasem tego meczu nie będzie się dało obejrzeć w tamtejszej strefie kibica z uwagi na fatalną pogodę.

Od 14 czerwca w Niemczech rozgrywane jest Euro 2024. Z tego powodu do kraju zawitało mnóstwo kibiców z różnych krajów. Nie wszyscy jednak mają możliwość oglądania spotkań z perspektywy trybun.

W takim wypadku fani mogą udać się do utworzonych w niemieckich miastach stref kibica. Inaczej jednak jest w przypadku spotkania reprezentacji Polski z Austrią, które zaplanowano na piątek (21 czerwca) w Berlinie.

Stefa kibica w stolicy Niemiec została bowiem zamknięta. Taką decyzję podjęły władze miasta z uwagi na fatalną pogodę. Opady deszczu rozpoczęły się już przed meczem Polska - Austria, a na jego czas zapowiadana jest kulminacja.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Kto z Lewandowskim w ataku? Padła propozycja

"Dla obszaru wydarzenia wydano ostrzeżenie o trudnych warunkach pogodowych. Ze względów bezpieczeństwa wydarzenie musi zostać odwołane! Prosimy o korzystanie z wyznaczonych wyjść. Prosimy o niekorzystanie ze ścieżek na terenie Tiergarten. Nie grozi ci żadne niebezpieczeństwo! Potrzebujesz nie tłoczyć się na tym obszarze, należy postępować zgodnie z instrukcjami służb bezpieczeństwa i policji!" - taki komunikat zaprezentowali organizatorzy na telebimie w strefie kibica około godziny 16:00.

Polscy fani, którzy przebywali już na miejscu mocno rozczarowali się decyzją władz miasta. W końcu spotkanie Biało-Czerwonych w strefie kibica miało obserwować kilka tysięcy osób z naszego kraju. W przypadku poprawy może zostać otwarta najszybciej na mecz Holandia - Francja.

Pojedynek podopiecznych Michała Probierza z piłkarzami z Austrii rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja w TVP 1, dostępnym także na platformie Pilot WP. Relacja tekstowa NA ŻYWO na WP SportoweFakty.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty