Wisła stara się o utalentowanego Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki
zdjęcie autora artykułu

Wisła Kraków stara się wzmocnić przed nadchodzącym sezonem, penetrując różne rynki, w tym rodzimy. Z informacji WP SportoweFakty wynika, że klub spod Wawelu chciałby sprowadzić utalentowanego polskiego obrońcę.

Kilka dni temu jako pierwsi informowaliśmy, że Wisła Kraków chce pozyskać Rafała Mikulca z Resovii. Nasze informacje się potwierdziły, bo niedługo potem były mistrz Polski ogłosił sprowadzenie tego zawodnika. A ile Wisła zapłaciła za tego gracza? Jak ustaliliśmy, to około 50 tysięcy złotych. 

Do Krakowa trafił też Olivier Sukiennicki ze Stali Stalowa Wola. Tutaj też krakowski klub musiał zapłacić za transfer, ale według naszych ustaleń to kwota nieco poniżej 200 tysięcy złotych, a zatem obie te transakcje nie obciążają zbytnio budżetu krakowskiego klubu. Tym bardziej, że "zwolniły sie" środki z pensji kilku piłkarzy, którzy pożegnali się z Wisłą.  Natomiast z najnowszych informacji WP SportoweFakty wynika, że Wisła bardzo mocno interesuje się 21-letnim obrońcą Kotwicy Kołobrzeg, Cezarym Polakiem. To zawodnik, który ma na koncie występy w reprezentacji Polski do lat 20 i 21.

ZOBACZ WIDEO: "Najsilniejszy selekcjoner od lat". Jest pod wrażeniem Michała Probierza

W ostatnim sezonie 2. ligi Polak zagrał 29 spotkań, strzelił 4 gole i zaliczył 2 asysty. Wcześniej grał w Escoli Varsovia, z której przeszedł do Motoru Lublin. Potem była jeszcze Garbarnia, a następnie Kotwica Kołobrzeg. Z naszych informacji wynika, że Wisła wysłała już pierwszą ofertę za tego zawodnika. Kontrakt Polaka z Kotwicą wygasa latem 2025 roku. Piotr Koźmiński, dziennikarz WP SportoweFakty

Źródło artykułu: WP SportoweFakty