Nietypowy sparing Puszczy Niepołomice

Zdjęcie okładkowe artykułu: Krzysztof Porębski
Krzysztof Porębski

Przygotowująca się do rozgrywek PKO Ekstraklasy Puszcza Niepołomice zremisowała 1:1 z Polonią Bytom. Ciekawie było po dziewięćdziesięciu minutach, kiedy drużyn ćwiczyły stałe fragmenty gry.

Kolejna innowacja w meczach z udziałem Puszczy Niepołomice. W sobotę drużyna prowadzona przez Tomasza Tułacza podejmowała grającą w Betclic 2. lidze Polonię Bytom. Ciekawie zrobiło się po dziewięćdziesięciu minutach.

W spotkaniu padły dwie bramki. Wyniki otworzyli goście, którzy kilka dni wcześniej otrzymali propozycję gry z Legią Warszawa, ale mieli już wcześniej ustalone potyczkę z niepołomiczanami. Gospodarzom udało się wyrównać na dziewiętnaście minut przed końcem, kiedy bramkarza przyjezdnych pokonał Artur Siemaszko.

Więcej goli w potyczce nie padło, ale to nie był koniec emocji. Trenerzy obu zespołów ustalili, że przećwiczą stałe fragmenty gry. Obie ekipy miały po dwadzieścia minut, aby w ten sposób zaskoczyć rywala. Rzecz niezbyt często spotykana w przedsezonowym potyczkach, ale warte rozpatrzenia przez innych szkoleniowców.

Dodajmy, że w drużynie z Niepołomic zagrali m.in. pozyskani kilka dni temu Dawid Abramowicz, Mateusz Radecki czy Jakov Blagaić. W Polonii testowany był Szymon Michalski, ponadto wystąpili zakontraktowani Axel Holewińki, Remigiusz Szywacz czy Oliwier Kwiatkowski.

Puszcza Niepołomice - Polonia Bytom 1:1 (0:1) 0:1 - Tomasz Gajda 33' 1:1 - Artur Siemaszko 71'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!