Ligue 1: Girondins Bordeaux liderem, Olympique Lyon ponownie bez zwycięstwa

Sobotnią porażkę AJ Auxerre wykorzystali piłkarze Bordeaux. Żyrondyści pokonali AS Nancy i powrócili na 1. miejsce w tabeli Ligue 1. Na 2. pozycję awansował Olympique Lyon, choć zespół Les Gones tylko zremisował na własnym stadionie z Rennes.

W tym artykule dowiesz się o:

Girondins Bordeaux pokonało AS Nancy na wyjeździe po raz pierwszy od dziesięciu lat. Dla podopiecznych Laurenta Blanca był to ważny mecz, po dwóch porażkach z rzędu z niżej notowanymi rywalami zależało im na odrobieniu straconych punktów i pokazaniu, że były to jedynie chwile słabości. Mistrz Francji nie dał szans przeciwnikowi i odniósł zasłużone zwycięstwo po golach Fernando, Wendela oraz Yoana Gouffrana. Po 14. kolejce Bordeaux wyprzedza wicelidera - Olympique Lyon o dwa punkty.

OL wygrał tylko jeden z poprzednich pięciu meczów i przed konfrontacją z Rennes na podopiecznych Claude Puela ciążyła duża presja. Na Stade Gerland gospodarze od 15. minuty przegrywali 0:1 i choć w dalszej części spotkania osiągnęli wyraźną przewagę i zepchnęli rywala do defensywy, udało im się jedynie strzelić jednego gola. Fani Olympique Lyon liczyli jednak na komplet punktów, gracze OL powinni rozstrzygnąć ten pojedynek na swoją korzyść.

Podziałem punktów zakończyła się konfrontacja dwóch drużyn z dolnej części tabeli - Le Mans i AS Saint Etienne. Goście objęli prowadzenie w 18. minucie po golu Ilana, dla Brazylijczyka było to pierwsze trafienie w bieżących rozgrywkach. Nie udało im się jednak utrzymać korzystnego rezultatu, jeden punkt dla Le Mans uratował Anthony Le Tallec. Po 14. kolejce gospodarze nadal znajdują się w strefie spadkowej, do 17. St Etienne tracą obecnie pięć punktów.