Grała Wieczysta Kraków, ale o wyniku będzie chciała szybko zapomnieć

WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wieczystej Kraków

Piłkarze Wieczystej Kraków zadebiutowali w Betclic II lidze. W pierwszym meczu sezonu przegrali 0:1 z Resovią. W sobotę zwyciężali także ŁKS II Łódź i Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Resovia wcześnie utrudniła zadanie gospodarzom, ponieważ zdobyła prowadzenie 1:0 już w 9. minucie strzałem Macieja Górskiego. Doświadczony napastnik popisał się rewelacyjnym strzałem z dystansu do bramki, a piłkę zgubił niewiele wcześniej Jacek Góralski. Wieczysta miała dużo czasu na doprowadzenie do remisu, ale nie zdołała przeprowadzić ani jednej skutecznej akcji.

Skra Częstochowa ponownie jest w gronie drugoligowców, chociaż wskoczyła do niego krótko przed sezonem zamiast wycofanej Raduni Stężyca. Na dodatek musi odrabiać siedem punktów ujemnych otrzymanych w procesie licencyjnym. W pierwszym meczu Skra nie zmieniła swojej sytuacji, ponieważ przegrała 1:3 z ŁKS-em II Łódź. Zwycięzcy już po pięciu minutach mieli dwubramkową przewagę.

We wcześniejszym meczu pokazał się inny beniaminek. Pogoń Grodzisk Mazowiecki weszła mocnym uderzeniem na szczebel centralny i zwyciężyła 2:0 z Polonią Bytom. Na oba gole nie trzeba było długo czekać. Była 22. minuta i beniaminek cieszył się trafieniami Karola Noiszewskiego i Kamila Odolaka. Polonia, która w poprzednim sezonie grała w barażach o awans, nie potrafiła odpowiedzieć ani jedną bramką i zaliczyła falstart.