Inter nie dał rady. Potknięcie mistrza na inaugurację

PAP/EPA / Simone Arveda / Na zdjęciu: piłkarze Interu

Piłkarze Interu Mediolan zaliczyli falstart w Serie A. W doliczonym czasie gry Genoa wyrównała na 2:2 i tym samym wywalczyła cenny punkt na własnym terenie. Wszystkiemu przyglądał się Piotr Zieliński.

W tym artykule dowiesz się o:

Marcus Thuram robił wszystko, by uprzykrzyć życie obrońcom Genoi. Reprezentant Francji w ósmej minucie stworzył zagrożenie w polu karnym i Pierluigi Gollini powstrzymał go z niemałym trudem.

Genoa odpowiedziała akcją z Vitinhą w roli głównej. Napastnik miał zamiar przelobować Yanna Sommera, lecz jego próba spaliła na panewce.

W 20. minucie Sommer miał ogromne problemy po strzale głową Vitinhi. Piłka odbiła się od poprzeczki i wylądowała pod nogami Alessandro Vogliacco. 25-letni obrońca nie zmarnował klarownej sytuacji, strzelając pierwszego gola w profesjonalnej karierze.

Mediolańczycy potrzebowali 10 minut, żeby doprowadzić do wyrównania na wyjeździe. Nicolo Barella świetnie zacentrował w kierunku Thurama, ten wygrał pojedynek powietrzny i umieścił piłkę w siatce.

Tuż przed końcem pierwszej połowy Gollini nie dał się pokonać Lautaro Martinezowi. Do głosu doszedł Federico Dimarco i po jego uderzeniu jeden z obrońców Genoi efektownie interweniował przed linią bramkową.

Po zmianie stron Junior Messias pogubił się i katastrofalnie skiksował. Z kolei Milan Badelj strzelił na wiwat.

W 52. minucie piłkarze Interu skonstruowali koronkową akcje i wykończył ją Federico Dimarco. Chwilę wcześniej Matteo Darmian dał się jednak złapać w pułapkę ofsajdową.

Thuram nie zwolnił tempa w drugiej odsłonie. Napastnik przeprowadził samotny rajd i uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć Golliniego.

Arbiter w 83. minucie pierwotnie anulował bramkę zdobytą przez Inter. Marcus Thuram podcinką pokonał bezradnego bramkarza. Po długiej analizie VAR zespół sędziowski uznał, że snajper minimalnie uniknął pozycji spalonej. Thuram okazał się bohaterem.

W doliczonym czasie Yann Bisseck dopuścił się zagrania ręką w polu karnym. Po chwili Yann Sommer obronił strzał Juniora Messiasa. Golkiper nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję po dobitce rywala.

Po trudnej przeprawie Inter Mediolan niespodziewanie zremisował z Genoą 2:2 w pierwszym meczu nowego sezonu Serie A. Ze względu na kontuzję w kadrze gości zabrakło Piotra Zielińskiego, który najprawdopodobniej za tydzień doczeka się debiutu w nowych barwach.

Genoa CFC - Inter Mediolan 2:2 (1:1)
1:0 - Alessandro Vogliacco 20'
1:1 - Marcus Thuram 30'
1:2 - Marcus Thuram 84'
2:2 - Junior Messias 90+6'

Genoa: Pierluigi Gollini - Alessandro Vogliacco (60' Johan Vasquez), Mattia Bani, Koni De Winter, Alessandro Zanioli (72' Stefano Sabelli), Milan Badelj (86' Jeff Ekhator), Morten Frendrup, Rusłan Malinowski (71' Morten Thorsby), Aaron Martin, Vitinha, Junior Messias.

Inter: Yann Sommer - Yann Bisseck, Francesco Acerbi, Alessandro Bastoni, Matteo Darmian (66' Denzel Dumfries), Nicolo Barella, Henrich Mchitarjan (67' Davide Frattesi), Hahan Calhanoglu (75' Mehdi Taremi), Federico Dimarco (75' Carlos Augusto), Marcus Thuram, Lautaro Martinez (86' Kristjan Asllani).

Żółte kartki: Gollini (Genoa) - Mchitarjan, Asllani (Inter).