Liga Narodów: Włosi tym razem bez fajerwerków, Izrael postraszył faworyta

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MOHAMMED BADRA / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Włoch
PAP/EPA / MOHAMMED BADRA / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Włoch

W meczu drugiej kolejki grupy 2 dywizji A Ligi Narodów UEFA reprezentacja Włoch nie zachwyciła, ale pokonała na wyjeździe kadrę Izraela (2:1) i ma już na koncie dwa zwycięstwa w tych rozgrywkach.

Włosi przystępowali do poniedziałkowego starcia z Izraelem w Budapeszcie w roli zdecydowanych faworytów i podbudowani piątkowym zwycięstwem z Francją (3:1).

Jednakże od początku spotkania podopieczni Luciano Spallettiego nie zachwycali, gdyż grali zbyt wolno, przez co długo nie potrafili zaskoczyć dobrze zorganizowanej izraelskiej defensywy.

Gospodarze tej konfrontacji byli nastawieni na kontrataki i jedna z takich akcji mogła dać im gola, ale niecelnie z około 14 metrów uderzył Manor Solomon.

Natomiast Italia dopięła swego w 38. minucie. Wówczas dokładnie z lewego skrzydła dośrodkował Federico Dimarco, zaś Davide Frattesi ładnie klatką piersiową skierował piłkę do bramki. Więcej goli przed przerwą już nie padło.

Po zmianie stron Włosi wydawali się mieć wszystko pod kontrolą, a w 62. minucie podwyższyli swoje prowadzenie. Giacomo Raspadori huknął z mniej więcej 14 metrów, ale piłkę odbił Yoav Gerafi, który jednak był bezradny wobec dobitki Moise'a Keana.

Azzurri mogli zadać przeciwnikowi jeszcze jeden cios, lecz bramka Sandro Tonalego nie została uznana, gdyż zawodnik w momencie zagrania do niego piłki był na pozycji spalonej.

Izraelczycy ambitnie walczyli do końca i w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry za sprawą Mohammada Abu Faniego, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym włoskiej ekipy, zmniejszyli rozmiary porażki.

Liga Narodów UEFA:

Izrael - Włochy 1:2 (0:1) 0:1 - Davide Frattesi 38' 0:2 - Moise Kean 62' 1:2 - Mohammad Abu Fani 90'

Izrael: Yoav Gerafi - Sagiv Yehezkel, Idan Nachmias, Raz Shlomo, Roy Revivo - Liel Abada (78' Dean David), Gabi Kanichowsky (67' Mohammad Abu Fani) - Neta Lavi (46' Mahmoud Jaber), Dor Peretz (67' Ramzi Safouri), Manor Solomon - Anan Khalaili (46' Oscar Gloukh).

Włochy: Gianluigi Donnarumma - Federico Gatti, Alessandro Buongiorno, Alessandro Bastoni - Raoul Bellanova (63' Andrea Cambiaso), Davide Frattesi, Samuele Ricci (85' Mattia Zaccagni), Sandro Tonali, Federico Dimarco (70' Destiny Udogie) - Giacomo Raspadori (64' Marco Brescianini) - Moise Kean (85' Mateo Retegui).

Żółte kartki: Sagiv Yehezkel, Ran Ben Shimon (Izrael) oraz Federico Gatti (Włochy).

Sędziował: Ivan Kruzliak (Słowacja).