Primera Division: Zabójcze końcówki Realu i Barcy

Dwaj najwięksi faworyci hiszpańskiej Primera Division w sobotnich meczach 13. kolejki odnieśli pewne zwycięstwa. Jednak zarówno w spotkaniu Realu Madryt, jak i FC Barcelony, o sukcesie zadecydowało ostatnie dziesięć minut gry. Królewscy na pół godziny przed końcem przegrywali z Almerią 1:2, aby pokonać zespół z Andaluzji 4:2. Również pierwsza połowa pojedynku Blaugrany z Deportivo La Coruna nie zwiastowała końcowego rezultatu 3:1 dla podopiecznych Pepe Guardioli.

W tym artykule dowiesz się o:

Do formy na miarę oczekiwań kibiców powraca Atletico Madryt, które na Estadio Municipal Chapin spotkało się z Deportivo Xerez. Gospodarze dzielnie odpierali ataki Los Rojiblancos, jednak jeszcze przed przerwą wynik otworzył Diego Forlan. W 65. minucie na 2:0 podwyższył Sergio Aguero, zapisując na swoje konto siódmą bramkę w rozgrywkach. Komplet punktów pozwolił ekipie Atletico awansować na jedenastą lokatę w tabeli.

W innym sobotnim pojedynku Sevilla podejmowała Real Valladoid. Po ubiegłotygodniowym remisie z Malagą, gracze Manolo Jimeneza liczyli na zatarcie złego wrażenia i odniesienie zwycięstwa przed własną publicznością. To jednak goście już w 33. minucie objęli prowadzenie za sprawą trafienia Manucho. Zaledwie chwilę później czerwoną kartkę za faul na Diego Perottim obejrzał Borja. W doliczonym czasie pierwszej połowy do wyrównania doprowadził Luis Fabiano, pewnie egzekwując rzut karny. Andaluzyjczycy nie wykorzystali liczebnej przewagi i ostatecznie to spotkanie zakończyło się remisem.

Na Santiago Bernabeu madrycki Real mierzył się z Almerią. W 31. minucie celnym strzałem głową popisał się Sergio Ramos. Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla Królewskich są kwestią czasu, dwa niespodziewane ciosy wyprowadzili goście. Real nie pozostał dłużny i w 73. minucie swoją szóstą bramkę w sezonie zdobył Gonzalo Higuain. Osiem minut przed końcem spotkania arbiter podyktował jedenastkę za faul na Cristiano Ronaldo. Sam poszkodowany nie zdołał pokonać Diego, jednak bramkarz gości był bezradny przy dobitce Karima Benzemy. Ronaldo zrehabilitował się za to niepowodzenie dwie minuty później, wykorzystując świetną asystę Higuaina. Portugalczyk w meczowych statystykach zapisał się jeszcze raz, otrzymując czerwoną kartkę, która wykluczy go ze spotkania z Valencią.

Sobotnie zmagania w trzynastej kolejce zakończyła konfrontacja Deportivo La Coruna z FC Barceloną. Ostatnie wyniki odnoszone przez gospodarzy pozwalały przypuszczać, że lidera hiszpańskiej Primera Division czeka ciężka przeprawa. Kres wszelkim przewidywaniom położył w 27. minucie Lionel Messi, płaskim strzałem pokonując Daniela Aranzubię. Jeszcze przed przerwą gola na 1:1 zdobył Adrian. Gdy coraz bardziej realny stawał się scenariusz podziału punktów, dziesięć minut przed końcem drugą bramkę w tym meczu zdobył Messi. Wynik w 88. minucie ustalił niezawodny Zlatan Ibrahimovic.

Deportivo Xerez - Atletico Madryt 0:2 (0:1)

0:1 - Forlan 29'

0:2 - Aguero 65'

Sevilla – Real Valladoid 1:1 (1:1)

0:1 - Manucho 33'

1:1 - Fabiano (k.) 45'

Real Madryt - Almeria 4:2 (1:0)

1:0 - Ramos 31'