Ligue 1: Żyrondyści pokonali PSG, zwycięstwo Olympique Marsylia

Kolejne zwycięstwo odnieśli Żyrondyści, Bordeaux wygrało z Paris Saint Germain. Za porażkę z poprzedniej kolejki z Lens zrehabilitowali się piłkarze Olympique Marsylia, którzy ograli OGC Nice. W czołówce tabeli umocnił się także beniaminek z Montpellier.

W tym artykule dowiesz się o:

Gol Jaroslava Plasila zapewnił Bordeaux zwycięstwo w starciu z Paris Saint Germain. Reprezentant Czech w 23. minucie wykorzystał dośrodkowanie Benoita Tremoulinasa i strzałem głową skierował piłkę do siatki. Na Stade Chaban Delmas fani oglądali dobry, zacięty pojedynek, ale goście mimo ambitnej walki nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania. Trzy punkty pozwoliły drużynie prowadzonej przez Laurenta Blanca obronić 1. pozycję w tabeli Ligue 1.

Nie zawiedli piłkarze Olympique Marsylia. Podopieczni Didiera Deschampsa pokonali na wyjeździe OGC Nice 3:1. W konfrontacji tych klubów do przerwy było 1:1, w dalszej części spotkania mimo przewagi (w 45. minucie czerwoną kartką ukarany został obrońca OGC Nice Onyekachi Apam) goście nie potrafili dobić rywala i zanosiło się na niespodziankę. W końcówce zepchnięci do defensywy gospodarze nie zdołali jednak odeprzeć ataków OM i ostatecznie musieli uznać wyższość wyżej notowanego zespołu.

Kolejne zwycięstwo odniósł beniaminek z Montpellier, który tym razem ograł Le Mans. Trzy punkty do swojego dorobku dopisali także zawodnicy Stade Rennes oraz Valenciennes.