Najlepsze kluby Betclic II ligi nie potknęły się

WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: piłkarze Polonii Bytom

Sobota dla gospodarzy w Betclic II lidze. Po komplet punktów sięgnęli miedzy innymi Polonia Bytom, Pogoń Grodzisk Mazowiecki i KKS 1925 Kalisz.

Polonia Bytom okopuje się na najwyższym miejscu w tabeli. Już po pierwszej połowie w meczu z ŁKS-em II Łódź miała komplet punktów praktycznie w kieszeni, ponieważ prowadziła 3:0. Łodzianie zostali wypunktowani strzałami Kamila Wojtyry, Grzegorza Szymusika i Mikołaja Łabojki. Polonia nie dała odebrać sobie ani cząstki zaliczki i jest także najbardziej bramkostrzelnym drugoligowcem.

Tylko punkt za liderem znajduje się Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Beniaminek również zwyciężył na własnym stadionie - 2:1 z Olimpią Grudziądz. Drużyna Grzegorza Nicińskiego mogła pokusić się o lepszy wynik, ale nie wykorzystała rzutu karnego. Dmytro Sydorenko zatrzymał piłkę po strzale Tomasza Kaczmarka.

W kontakcie z czołówką pozostaje KKS 1925 Kalisz, który w sobotę poradził sobie w roli faworyta i zwyciężył 2:1 z Zagłębiem II Lubin. Decydował mocny start zespołu z Wielkopolski, który już w 16. minucie miał dwubramkowe prowadzenie. Zawdzięczał je strzałom Piotra Kusińskiego i Jakuba Staszaka. Miedziowi podnieśli jeszcze temperaturę spotkania golem kontaktowym, ale nie uchronili się przed już szóstą porażką w sezonie.