Ligue 1: Porażki Olympique Lyon i AJ Auxerre

Rezultaty niedzielnych spotkań zaskoczyły wielu kibiców. Z niżej notowanymi rywalami przegrały Auxerre oraz Tuluza, a kompletu punktów ponownie nie był w stanie wywalczyć także Olympique Lyon. Tymczasem osłabiony beniaminek US Boulogne pokonał RC Lens.

Piotr Robaczyński

Wyjątkowo emocjonujące widowisko oglądali fani w Lille, gdzie miejscowy zespół podejmował Olympique Lyon. Pierwsza połowa należała do gości, a bohater był jeden - Lisandro Lopez. Argentyńczyk aż trzykrotnie pokonał Mickaela Landreau i Lyon do przerwy prowadził 3:1. Później przewagę osiągnęli jednak gospodarze, którzy oddawali więcej strzałów na bramkę OL, a swoje uderzenia na gole zamienili Gervinho oraz Yohan Cabaye. W końcówce obie strony miały jeszcze dogodne okazje do pokonania przeciwnika, ale decydujący cios zadali gospodarze. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego wynik na 4:3 ustalił Gervinho. Zespół Claude Puela nie potrafił wygrać już czwartego meczu z rzędu.

Drugą porażkę z rzędu zanotowało Auxerre, podopieczni Jeana Fernandeza tym razem na własnym stadionie musieli uznać wyższość AS Nancy. Gospodarze przystąpili do tego spotkania osłabieni (Ireneusz Jeleń ze względu na kontuzję nie znalazł się w meczowej kadrze, a za kartki pauzował Benoit Pedretti) i odbiło się to na grze zespołu. Piłkarze AJA byli stroną przeważającą, ale zabrakło im skuteczności, z kolei rywal wykorzystał większość dogodnych okazji do zdobycia goli. Nancy ostatecznie wygrało 3:1. Cały mecz z ławki rezerwowych obejrzał Dariusz Dudka.

W starciu beniaminków górą gospodarze, US Boulogne dopisało do swojego dorobku cenne trzy punkty po zwycięstwie nad RC Lens. W 18. minucie za brutalny faul czerwoną kartką ukarany został piłkarz Boulogne Mame N’Diaye i gdy pięć minut później goście objęli prowadzenie wydawało się, że rozstrzygną ten mecz na swoją korzyść. W końcówce pierwszej połowy gospodarze dwukrotnie pokonali jednak golkipera Lens, a po przerwie mimo ogromnej przewagi gości, udało im się utrzymać korzystny rezultat. Dla Boulogne było to pierwsze zwycięstwo od początku września.

Do niespodzianki doszło także na Stade des Alpes. Zamykający tabelę zespół Grenoble Foot odniósł pierwsze zwycięstwo w bieżących rozgrywkach. Rywalem podopiecznych Mehmeda Bazdarevicia była wyżej notowana Tuluza, która przystępowała do niedzielnego meczu w roli zdecydowanego faworyta. Mimo sukcesu Grenoble nadal znajduje się w wyjątkowo trudnej sytuacji i do 17. St Etienne traci aż dziewięć punktów.