Zaskoczenie w meczu Atalanty. Wstrząs nastąpił po przerwie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Michele Maraviglia / Mecz Serie A: Atalanta BC - Como 1907
PAP/EPA / Michele Maraviglia / Mecz Serie A: Atalanta BC - Como 1907

Atalanta BC przegrała 2:3 na własnym stadionie z Como. Wszystkie gole dla beniaminka padły w kwadransie po przerwie. Podopieczni Cesca Fabregasa zwyciężyli po raz pierwszy po awansie do Serie A.

W tym artykule dowiesz się o:

Mecz został rozegrany we wtorek, choć był zaplanowany na poniedziałek. Dzień wcześniej na przeszkodzie stanął deszcz, który padał ulewnie i doprowadził do kompletnego zalania boiska w Bergamo.

Po pierwszej połowie nie zanosiło się na to, że przedstawiciel ligi włoskiej w Lidze Mistrzów straci punkty. Atalanta BC zeszła na przerwę z prowadzeniem 1:0. Zawdzięczała je strzałowi Davida Zappacosty, który pokonał Emila Audero kopnięciem tuż zza linii pola karnego. Doświadczony bramkarz próbował coś zdziałać na linii, ale nie uratował beniaminka.

Jeszcze w pierwszej połowie Patrick Cutrone miał szansę na doprowadzenie do remisu, ale nie pokonał strzałem Marco Carnesecchego. Skuteczna nawałnica Como rozpoczęła się niespełna minutę po przerwie i Gabriel Strefezza uderzył na 1:1 po asyście znanego przede wszystkim z FC Barcelony - Sergiego Roberto.

W kwadransie po przerwie beniaminek strzelił w sumie trzy gole. W objęciu prowadzenia 2:1 pomógł rykoszet od Seada Kolasinaca po uderzeniu Nicolasa Paza. Z kolei w 58. minucie Alieu Fadera niemiłosiernie zakręcił Martenem de Roonem i pokonał na zakończenie kontrataku Marco Carnesecchiego. Podopieczni Cesca Fabregasa zdobyli przewagę 3:1.

Atalanta ruszyła jeszcze do ataku, ale efektem było tylko trafienie na 2:3 Ademoli Lookmana z rzutu karnego w doliczonym czasie.

Atalanta BC - Como 1907 2:3 (1:0) 1:0 - Davide Zappacosta 18' 1:1 - Gabriel Strefezza 46' 1:2 - Sead Kolasinac (sam.) 54' 1:3 - Alieu Fadera 58' 2:3 - Ademola Lookman (k.) 90'

Atalanta: Marco Carnesecchi - Berat Djimsiti, Odilon Kossounou, Sead Kolasinac - Raoul Bellanova, Marten De Roon, Mario Pasalić (46' Marco Brescianini), Davide Zappacosta (55' Juan Cuadrado) - Charles De Ketelaere (59' Lazar Samardzić), Ederson (75' Vanja Vlahović) - Mateo Retegui (55' Ademola Lookman)

Como: Emil Audero - Ignace Van der Brempt, Alberto Dossena, Marc Oliver Kempf, Alberto Moreno - Maximo Perrone (77' Edoardo Goldaniga), Sergi Roberto - Gabriel Strefezza (89' Yannick Engelhardt), Nico Paz (89' Marco Sala), Alieu Fadera (62' Luca Mazzitelli) - Patrick Cutrone (77' Alessandro Gabrielloni)

Żółte kartki: De Roon (Atalanta) oraz Roberto, Moreno (Como)

Sędzia: Paride Tremolada