Twarde lądowanie pucharowych rewelacji w Betclic II lidze

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Pogoń Grodzisk Mazowiecki / Na zdjęciu: Pogoń Grodzisk Mazowiecki sprawiła wielką niespodziankę

Pogoń Grodzisk Mazowiecki wyeliminowała Lechię Gdańsk, a Resovia wyrzuciła Lecha Poznań z Pucharu Polski. Oba zespoły zremisowały w niedzielnych meczach Betclic II ligi.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki wyruszyła na mecz beniaminków z Rekordem Bielsko-Biała. Podopieczni Marcina Sasala zaliczyli falstart i już w 6. minucie stracili gola po strzale doświadczonego napastnika Daniela Świderskiego. Pogoń odpowiedziała w 17. minucie uderzeniem Kacpra Sommerfelda na 1:1, po czym obu zespołom nie udało się rozstrzygnąć pojedynku. Wicelider z Grodziska Mazowieckiego pozostaje niepokonany, a w Bielsku-Białej zremisował po raz trzeci.

Resovia nie musiała podróżować i jako gospodarz zmierzyła się z Olimpią Elbląg. Drużyna z Rzeszowa dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ale nisko notowana Olimpia absolutnie nie złożyła broni. Po raz pierwszy wyrównanie nastąpiło po ośmiu minutach, a w drugim przypadku po 16 minutach. Pojedynek zakończył się remisem 2:2. Resovia jest czwarta w tabeli, a Olimpia przedostatnia.

Polonia Bytom nie przejmuje się okolicznościami i dzięki dziewiątemu zwycięstwu z rzędu ponownie umocniła się na prowadzeniu w Betclic II lidze. Lider wygrał 3:1 z Wisłą Puławy. Wywalczyła dwubramkowe prowadzenie w końcówce pierwszej połowy spotkania. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Wojciech Szumilas, który oddał dwa strzały do bramki w Puławach.

Olimpia Grudziądz radzi sobie coraz lepiej i w niedzielę zwyciężyła po raz trzeci na własnym stadionie. Biało-Zieloni pokonali 2:1 zawodzące Podbeskidzie Bielsko-Biała. W 70. minucie Górale doprowadzili do remisu, ale ostatnie słowo należało do Olimpii. Rozstrzygnęła mecz strzałem Tomasza Kaczmarka z rzutu karnego w 83. minucie. Bilans Podbeskidzia na wyjazdach to remis oraz cztery porażki.

11. kolejka Betclic II ligi:

Wisła Puławy - Polonia Bytom 1:3 (0:2) 0:1 - Tomasz Gajda 45' 0:2 - Wojciech Szumilas 45' 1:2 - Marcel Zylla 53' 1:3 - Wojciech Szumilas 54'

Rekord Bielsko-Biała - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:1 (1:1) 1:0 - Daniel Świderski 6'  1:1 - Kacper Sommerfeld 17'

Resovia - Olimpia Elbląg 2:2 (1:1) 1:0 - Gracjan Jaroch 24' 1:1 - Dawid Wierzba 32' 2:1 - Maciej Górski (k.) 69' 2:2 - Michał Kuczałek 85'

Olimpia Grudziądz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:0) 1:0 - Bartosz Zbiciak 27' 1:1 - Lionel Abate 70' 2:1 - Tomasz Kaczmarek (k.) 83'

Zagłębie II Lubin - Hutnik Kraków 1:1 (1:1) 1:0 - Mateusz Dziewiatowski 19' 1:1 - Igors Tarasovs 34'