Premier League: koszmar beniaminków trwa. Grał Jan Bednarek

WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki

Za nami już sześć kolejek nowego sezonu Premier League, tymczasem żaden z beniaminków nie zdołał jeszcze odnieść zwycięstwa. W poniedziałek tej fatalnej statystyki nie przełamał Southampton.

"Święci" przegrali na wyjeździe z AFC Bournemouth 1:3, a losy spotkania w praktyce zostały rozstrzygnięte jeszcze przed przerwą.

Miejscowi po 39 minutach prowadzili różnicą trzech goli i choć w drugiej połowie rywal dość szybko zdołał otworzyć swoje konto bramkowe, to trafienie Taylora Harwooda-Bellisa okazało się ostatecznie jedynie honorowym.

Jan Bednarek pojawił się w podstawowym składzie Southampton i spędził na boisku 90 minut. Dla reprezentanta Polski był to szósty ligowy występ w trwającej edycji.

Drużyna Russell Martina ma aktualnie 1 pkt. i zajmuje dopiero 19. miejsce w tabeli.

Nieco lepiej wygląda sytuacja pozostałych beniaminków. Leicester City z 3 "oczkami" jest 17., zaś Ipswich Town plasuje się na 15. pozycji. Całą trójkę łączy jednak fakt, że wciąż czekają na premierowe zwycięstwo.

AFC Bournemouth - Southampton FC 3:1 (3:0)
1:0 - Evanilson 17'
2:0 - Dango Ouattara 32'
3:0 - Antoine Semenyo 39'
3:1 - Taylor Harwood-Bellis 51'