Co oni najlepszego zrobili?! Cyrk w polskiej lidze

Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: Kuriozalny błąd w I lidze

Niedzielne spotkanie Chrobrego Głogów ze Górnikiem Łęczna w ramach I ligi zakończyło się remisem 1:1. Wynik meczu w 14. minucie otworzył Mateusz Lewandowski, który wykorzystał kuriozalny błąd rywali.

Weekend tradycyjnie obfitował w wielkie piłkarskie emocje, których nie zabrakło również w niedzielnych spotkaniach Betclic I ligi. Sporą niespodzianką zakończył się mecz w Niecieczy, w którym liderująca Termalica Bruk-Bet poniosła pierwszą porażkę w sezonie. Sposób na tego rywala znalazł Znicz Pruszków (2:1).

Z czterech rozegranych w tym dniu pojedynków jeden zakończył się remisem. Mowa o spotkaniu Chrobrego Głogów z Górnikiem Łęczna. Gospodarze walczyli w nim o odskoczenie od strefy spadkowej, a przyjezdni o wrócenie na dobre tory, na których znajdowali się na początku sezonu i przełamanie passy sześciu meczów bez zwycięstwa.

To mogło zapowiadać ciekawą rywalizację, ale takiego początku na Stadionie Chrobrego nikt nie mógł się spodziewać. Gospodarze już w 14. minucie objęli prowadzenie, a wszystko za sprawą bramki Mateusza Lewandowskiego. Padła ona w bardzo nietypowy, a zarazem kuriozalny sposób.

Zawodnicy Górnika walczyli o utrzymanie piłki blisko swojego pola karnego. W pewnym momencie jeden z obrońców zdecydował się na podanie do bramkarza. Ten myślał jednak, że adresatem był inny kolega z pola i stał ja wryty blisko słupka. Nieporozumienie w zespole rywali wykorzystał napastnik wypożyczony z Wisły Płock, który przejął piłkę i pewnie wpakował ją do siatki.

Finalnie obie drużyny musiały się zadowolić remisem 1:1. Gola na remis strzelił bowiem w 62. minucie Kamil Orlik przy asyście Fryderyka Janaszka. Na ten moment Górnik zajmuje 7. miejsce w tabeli I ligi z dorobkiem 19 punktów, a Chrobry jest na 14. lokacie (9 pkt). Oba zespoły mają do rozegrania po jednym zaległym spotkaniu.