Najlepszy strzelec Pogoni Szczecin rozwiał wątpliwości

WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki

Pogoń Szczecin wznowiła treningi w przerwie reprezentacyjnej i przygotowuje się do meczu z Rakowem Częstochowa. Z zespołem trenuje Efthymis Koulouris, który kończył nie w pełni sił wygrany 3:1 sparing z Unionem Berlin.

Pogoń Szczecin rozegrała sparing z Unionem Berlin w czwartek i zwyciężyła 3:1. Efthymis Koulouris strzelił jednego z goli i grał przez 70 minut. Nie dokończył sparingu w pełni sił, ale jego uraz nie okazał się niebezpieczny. We wtorek Grek normalnie wznowił treningi z resztą zespołu i przygotowuje się do meczu przeciwko Rakowowi Częstochowa.

Efthymis Koulouris jest w tym sezonie najlepszym strzelcem Pogoni. Napastnik zdobył sześć goli w 11 kolejkach, a przed nim w klasyfikacji strzelców PKO Ekstraklasy znajduje się tylko Leonardo Rocha z Radomiaka. Przed przerwą reprezentacyjną Efthymis Koulouris zdobył gola na miarę zwycięstwa 1:0 z Piastem Gliwice.

Tym samym Efthymisa Koulourisa należy spodziewać się w podstawowym składzie Pogoni na następny mecz z Rakowem. Pogoń zagra z wiceliderem o przełamanie niemocy na wyjazdach. Jak dotąd w pięciu meczach poza Szczecinem zdobyła punkt z 15 możliwych.

W zespole prowadzonym przez Roberta Kolendowicza jest aktualnie dwóch kontuzjowanych zawodników. Obaj są środkowymi obrońcami - Mariusz Malec i Danijel Loncar nadal nie powrócili do treningów z zespołem.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty