Lider Betclic II ligi podniósł się po falstarcie. Już 11. wygrana z rzędu

WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: piłkarze Polonii Bytom

Polonia Bytom zwyciężyła 2:1 ze Skrą Częstochowa, choć jako pierwsza straciła w tym meczu gola. Najlepszy drugoligowiec ponownie umocnił się na prowadzeniu w tabeli.

W środę są nadrabiane drugoligowe zaległości z weekendu. Skra Częstochowa kontra Polonia Bytom to konfrontacja ostatniego zespołu w tabeli z liderem, a ponadto regionalnych rywali. Skra co prawda nie jest najgorszym drugoligowcem tego sezonu, ale okopuje najniższą pozycję z powodu siedmiu punktów ujemnych od Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Polonia była faworytem, ale gospodarze utrudnili jej zadanie. Skra zdobyła prowadzenie 1:0 w 16. minucie strzałem Maksymiliana Stangreta. Przeprowadziła szybki atak, a zdobywca bramki poradził sobie w sytuacji sam na sam z Axelem Holewińskim. W dalszej części pierwszej połowy były sytuacje podbramkowe po obu stronach kameralnego stadionu, ale wynik nie zmieniał się.

Aż do doliczonego czasu, w którym Polonia strzeliła ważnego gola na 1:1. Doświadczony Lucjan Zieliński pokonał Filipa Kramarza z rzutu karnego. Jedenastka została przyznana zespołowi z Bytomia za przewinienie Piotra Noconia na Dominiku Koniecznym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Zakończył się pościg Polonii, a w drugiej połowie padła decydująca bramka. W 66. minucie Daniel Ściślak nie dał szans bramkarzowi mocnym uderzeniem z okolicy linii pola karnego. Piłka została do niego wycofana, co okazało się zaskoczeniem dla obrony Skry.

11. wygrana z rzędu pozwoliła Polonii ponownie umocnić się na prowadzeniu w tabeli Betclic II ligi. Nad wiceliderem Wieczystą Kraków ma pięć punktów przewagi.

Skra Częstochowa - Polonia Bytom 1:2 (1:1)
1:0 - Maksymilian Stangret 16'
1:1 - Lucjan Zieliński (k.) 45'
1:2 - Daniel Ściślak 66'

Skra: Filip Kramarz - Kacper Kaczorowski, Hubert Sadowski, Gabriel Estigarribia, Mieszko Lorenc, Piotr Owczarek, Jakub Niedbała, Jakub Stec (76' Paweł Kołodziejczyk), Maciej Wróbel, Piotr Nocoń (87' Mateusz Kaczmarek), Maksymilian Stangret (64' Kacper Noworyta)

Polonia: Axel Holewiński - Grzegorz Szymusik (65' Olivier Wypart), Szymon Michalski, Adrian Piekarski, Dominik Konieczny (79' Oliwier Kwiatkowski), Lucjan Zieliński (65' Remigiusz Szywacz), Wojciech Szumilas (55' Sebastian Steblecki), Daniel Ściślak, Mikołaj Łabojko, Konrad Andrzejczak (79' Patryk Stefański), Kamil Wojtyra

Żółte kartki: Nocoń, Kramarz, Lorenc, Kroczek, Sadowski (Skra) oraz Łabojko, Szywacz, Piekarski (Polonia)

Sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk)