Wpadka Borussii Dortmund. Rosną problemy klubu Łukasza Piszczka

PAP/EPA / Ronald Wittek / Mecz Bundesligi: FC Augsburg - Borussia Dortmund

Borussia Dortmund straciła punkty po raz czwarty w ósmym meczu w sezonie Bundesligi. Uczestnik Ligi Mistrzów przegrał 1:2 z nisko notowanym FC Augsburg. W sobotnie popołudnie zagrali Kamil Grabara i Jakub Kamiński w VfL Wolfsburg.

Piłkarze Borussii Dortmund, po porażce w hicie Ligi Mistrzów z Realem Madryt, wybrali się do Augsburga. Gospodarze zajmowali najniższe, bezpieczne miejsce w tabeli Bundesligi. W jedenastce Augsburga zabrakło kontuzjowanego Roberta Gumnego. Defensywa FC Augsburg skapitulowała już w 5. minucie, a Borussia zdobyła prowadzenie 1:0 lobem Donyella Malena. Borussia nie potrafiła jednak utrzymać prowadzenia i oddała inicjatywę. Bohaterem meczu został Alexis Claude-Maurice, który dwoma strzałami odwrócił wynik na 2:1 dla FC Augsburg.

Bardzo dobrze zapowiadała się konfrontacja w Lipsku. Gospodarze byli niepokonanym wiceliderem, a ich przeciwnik SC Freiburg znajdował się na trzecim miejscu w tabeli. Za oboma klubami było po pięć zwycięstw i w sobotnie popołudnie miały ochotę na odniesienie szóstego. RB Lipsk postawił na swoim i wygrał 3:1, choć jako pierwszy stracił gola. Ekipa z Fryburga, tak jak ta z Dortmundu, nie zrobiła użytku z wcześnie zdobytego prowadzenia.

W składzie VfL Wolfsburg znaleźli się Kamil Grabara i Jakub Kamiński. Bramkarz wyszedł z opaską kapitana Wilków na ramieniu. Z kolei Jakub Kamiński wszedł z ławki rezerwowych na boisko w 67. minucie i krótko po tym zobaczył żółtą kartkę. Wielu mocnych wrażeń jednak nie było i mecz z FC St. Pauli zakończył się wynikiem 0:0. Na ławce rezerwowych zespołu z Hamburga był Adam Dźwigała.

VfB Stuttgart rozegrał w środę dobry mecz w Lidze Mistrzów i zwyciężył 1:0 z Juventusem FC. Klub z południa Niemiec wygrał po raz pierwszy po powrocie do elitarnych rozgrywek. Możliwość potwierdzenia wysokiej formy była w sobotę, kiedy do Stuttgartu przyjechał beniaminek Holstein Kiel. Drużyna Sebastiana Hoenessa zdobyła gola w Turynie dopiero w doliczonym czasie. W sobotę prowadziła już od 19. minuty dzięki strzałowi Deniza Undava, a ostatecznie wygrała z Holsteinem 2:1.