Ligue 1: Zwycięstwa faworytów, dramatyczna końcówka meczu na Stade du Moustoir

Zdjęcie okładkowe artykułu: TVN Agency
TVN Agency

W środę w ramach zaległej, 11. kolejki rozgrywek Ligue 1, piłkarze rywalizowali na siedmiu stadionach. Zgodnie z oczekiwaniami swoje spotkania wygrały zespoły z czołówki - Girondins Bordeaux, Olympique Lyon oraz Olympique Marsylia.

W tym artykule dowiesz się o:

W meczu na szczycie lider - Girondins Bordeaux pokonał po emocjonującym spotkaniu rewelacyjnego beniaminka z Montpellier 1:0. Trzy punkty drużynie Laurenta Blanca zapewnił Jussie, 26-letni pomocnik w 57. minucie przejął piłkę przed polem karnym, wyprzedził jednego z rywali i precyzyjnym strzałem skierował piłkę do siatki. Montpellier zanotowało pierwszą porażkę na swoim stadionie w bieżących rozgrywkach. Tymczasem Żyrondyści odnieśli czwarte z rzędu zwycięstwo bez straty bramki.

Fatalną serię pięciu spotkań z rzędu bez zwycięstwa przerwali piłkarze Olympique Lyon. Podopieczni Claude Puela w środę ograli u siebie US Boulogne 2:0. Sukces nie przyszedł im jednak łatwo, mimo przewagi przez kilkadziesiąt minut nie potrafili zdobyć gola i dopiero w 72. minucie prowadzenie OL zapewnił Miralem Pjanic. W końcówce rywala dobił Cesar Delgado i fani Les Gones mogli spokojnie odetchnąć.

W dramatycznych okolicznościach komplet punktów wywalczyli gracze Olympique Marsylia. Od 61. minuty przegrywali na wyjeździe z FC Lorient 0:1, ale ostatecznie udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 68. minucie do wyrównania doprowadził rezerwowy Jordan Ayew, który kilka minut wcześniej zmienił Fernando Morientesa i debiutował w barwach OM. Natomiast już w doliczonym czasie gry Fabiena Audarda pokonał doświadczony obrońca Souleymane Diawara. Zespół z Marsylii awansował już na 2. pozycję w tabeli, obecnie traci do Bordeaux sześć punktów, ale ma do rozegrania jeszcze jeden mecz zaległy.

Drugie zwycięstwo pod wodzą nowego szkoleniowca odnieśli piłkarze Le Mans, podopieczni Arnauda Cormiera pokonali zamykającą tabelę drużynę Grenoble Foot. Trzy punkty dopisali do swojego dorobku także zawodnicy AS Nancy oraz AS Monaco, którzy po trafieniu Park Chu Younga ograli Stade Rennes.