Primera Division: Strzelecka kanonada Realu, sensacja w Sewilli

Zdjęcie okładkowe artykułu:

FC Barcelona pokonała w tym sezonie Saragossę 6:1, a jej wynik poprawili piłkarze Realu Madryt, którzy z Aragończykami trafiali tyle samo razy, ale zachowali czyste konto. Królewscy powiększyli także przewagę nad trzecią Sevillą. Andaluzyjczycy sprawili niemiły wieczór swoim kibicom, przegrywając u siebie z Getafe. W innym sobotnim widowisku Athletic Bilbao szybko rozprawiło się z Osasuną i awansowało na 6. lokatę w tabeli.

W tym artykule dowiesz się o:

Szybko zwycięstwo nad Osasuną Pampeluną zapewniła sobie drużyna Athletic Bilbao. Co prawda gospodarze dominowali przez pełne 90. minut, ale obie bramki strzelili w pierwszym kwadransie. Dzięki zwycięstwu przynajmniej do niedzieli Baskowie będą plasować się w strefie europejskich pucharów.

Pierwszą porażkę na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan odniosła Sevilla, co potwierdziło, że o mistrzostwo w tym sezonie powalczy tylko wielka dwójka. Andaluzyjczyków rozbroił Roberto Soldado z Getafe, który ustrzelił dublet. Były napastnik Realu Madryt nie mógł zagrać przed tygodniem, a teraz potwierdził swoją przydatność dla drużyny, trafiając po raz 9. i 10. w tym sezonie.

Najwięcej punktów w roku 2009 w Primera Division zdobył zespół Realu Madryt, który zgarnął o jedno oczko więcej od FC Barcelony. Królewscy nie mieli najmniejszego problemu ze sprostaniem się z Saragossą. Już w pierwszej połowie po dwa trafienia zaliczyli Gonzalo Higuain (już 10 goli w lidze) i Rafael van der Vaart, a Iker Casillas praktycznie nie trzymał piłki w swych rękawicach. Szczególnie czwarta bramka zasługiwała na miano trafienia kolejki, kiedy to Argentyńczyk wspaniale przyjął sobie piłkę na linii pola karnego i z woleja pokonał golkipera rywali. Aktywny był również Marcelo, który zaliczył dwie asysty.

Po przerwie Blancos nie spuścili z tonu i jeszcze dwukrotnie trafiali do siatki. W końcu bramkę zdobył aktywny Cristiano Ronaldo, a wynik meczu ustalił Karim Benzema, obchodzący w sobotę 22. urodziny. Królewscy tym samym zbliżyli się do lidera na odległość 2 oczek. Stali się także najskuteczniejszą ekipą w Primera Division. Po 15. kolejkach mają na koncie aż 40 trafień. Z kolei Saragossa może "poszczycić" się najgorszą defensywą, gdyż straciła 35 goli.

Athletic Bilbao - Osasuna Pampeluna 2:0 (2:0)

1:0 - Yeste 1'

2:0 - Llorente 12'

Sevilla - Getafe 1:2 (0:2)

0:1 - Soldado 12'

0:2 - Soldado 33'

1:2 - Negredo 51'

Real Madryt - Real Saragossa 6:0 (4:0)